Emlakjet

Kars Selim Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Selimcancel
Karscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Selim Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Selim satılık daire arayanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden demografik yapısına kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Selim, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. Şehir nüfusunun %8.04’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, 1011 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Sarıkamış, Kağızman, Kars’ın Merkez ilçeleri ile komşu vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha bilinen bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1830 metredir. İlçe, Allahuekber Dağları’nın eteklerinde yer alan büyük plato üzerine konumlanmıştır. Yüksek düzlük bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede birçok su kaynağı bulunmaktadır. Kars Çayı’nın ana damarları bu ilçeden doğmaktadır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü semtte, kışlar çok soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise serin geçmektedir. 

Selim Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak, o il ve ilçenin emlak piyasası hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlar. Bu nedenle Selim satılık ev düşünenler için yazının ikinci bölümünde semtin ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline değindik. İlçede yerel halkın büyük bir bölümü tarım ve hayvancılık ile uğraşmakta, geçimlerini bu iki faaliyetten sağlamaktadır. Ancak karasal iklim koşulları tarımsal üretimi ve verimi azaltmaktadır. İlçede daha çok arpa ve buğday yetiştirilmektedir. Bunların yanı sıra şeker pancarı, patates ve çeşitli bostanlar da yetiştirilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri, büyükbaş hayvanlar üzerinden gelişmiştir. İlçede birçok yayla ve mera bulunmaktadır. Kümes hayvancılığı da yapılmaktadır. Bölge halkının büyük bir bölümü kaz yetiştiriciliği de yapmaktadır. Kaz besiciliğinin genel amacı kışın et ihtiyacını karşılamaktır. İlçede sanayi tesisi bulunmamaktadır. Bu nedenle Selim satılık konut düşünenlerin bu iki faaliyetten biri ile ilgili olmaları gerekmektedir. 

Selim Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Selim ilçesinin nüfusunun 23.231 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %51.45’i erkek, geriye kalan %48.55’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin popülasyonu 2012 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. Bugün ilçenin nüfusu azalma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı bu sebeple negatif yönlüdür. Bugün itibari ile -%0.76 civarındadır. İlçe, üç mahalle ve elli üç köyden meydana gelmiştir. Kars Selim satılık ev düşünenler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de aşağıda ismi verilen mahallelerden veya köylerden bir ya da birkaçında araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

 • Çarşı Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Köprübaşı Mahallesi
 • Akçakale Köyü 
 • Akpınar Köyü
 • Bozkuş Köyü
 • Bayburt Köyü
 • Cavlak Köyü
 • Karakale Köyü
 • Kekeç Köyü
 • Oluklu Köyü
 • Yolgeçmez  Köyü

Eğer Selim satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Selim satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Selim Satılık Daire
Akçakale Köyü Satılık DaireAkpınar Köyü Satılık DaireAkyar Köyü (Değirmenbaşı Mahallesi) Satılık DaireAkyar Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireAkyar Köyü (Tepe Mahallesi) Satılık DaireAlisofu Köyü Satılık DaireAşağıdamlapınar Köyü Satılık DaireAşağıkotanlı Köyü Satılık DaireBaşköy Köyü Satılık DaireBayburt Köyü (Camii Mahallesi) Satılık DaireBayburt Köyü (Okul Mahallesi) Satılık DaireBaykara Köyü Satılık DaireBenliahmet Köyü Satılık DaireBeyköy Köyü Satılık DaireBozkuş Köyü Satılık DaireBölükbaş Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireBölükbaş Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireBüyükdere Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireBüyükdere Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireBüyük Oluklu Köyü Satılık DaireCavlak Köyü Satılık DaireCumhuriyet Mahallesi Satılık DaireÇarşı Mahallesi Satılık DaireÇaybaşı Köyü Satılık DaireÇıplaklı Köyü Satılık DaireDarboğaz Köyü Satılık DaireDölbentli Köyü Satılık DaireEskigazi Köyü Satılık DaireEskigeçit Köyü Satılık DaireGelinalan Köyü Satılık DaireGürbüzler Köyü Satılık DaireHasbey Köyü (Cami Altı Mahallesi) Satılık DaireHasbey Köyü (Cami Üstü Mahallesi) Satılık DaireHasbey Köyü (Giriş Mahallesi) Satılık DaireHasbey Köyü (Okul Mahallesi) Satılık DaireIğdır Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireIğdır Köyü (Değirmen Mahallesi) Satılık DaireIğdır Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireKamışlı Köyü Satılık DaireKaraçayır Köyü Satılık DaireKarahamza Köyü Satılık DaireKarakale Köyü Satılık DaireKatranlı Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireKatranlı Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireKaynarlı Köyü Satılık DaireKayranlı Köyü Satılık DaireKekeç Köyü Satılık DaireKırkpınar Köyü Satılık DaireKoşapınar Köyü Satılık DaireKoyunyurdu Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireKoyunyurdu Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireKöprübaşı Mahallesi Satılık DaireLaloğlu Köyü Satılık DaireMollamustafa Köyü Satılık DaireOluklu Köyü Satılık DaireOrtakale Köyü Satılık DaireSarıgün Köyü Satılık DaireSöğütlü Köyü Satılık DaireTozluca Köyü Satılık DaireTuygun Köyü Satılık DaireYalnızçam Köyü Satılık DaireYamaçlı Köyü Satılık DaireYassıca Köyü Satılık DaireYaylacık Köyü Satılık DaireYenice Köyü Satılık DaireYeşiltepe Köyü Satılık DaireYolgeçmez Köyü Satılık DaireYukarıdamlapınar Köyü Satılık DaireYukarıkotanlı Köyü Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.