/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Selimcancel

Kars Selim Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Selim Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Selim satılık daire arayanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden demografik yapısına kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Selim, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. Şehir nüfusunun %8.04’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, 1011 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Sarıkamış, Kağızman, Kars’ın Merkez ilçeleri ile komşu vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha bilinen bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1830 metredir. İlçe, Allahuekber Dağları’nın eteklerinde yer alan büyük plato üzerine konumlanmıştır. Yüksek düzlük bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede birçok su kaynağı bulunmaktadır. Kars Çayı’nın ana damarları bu ilçeden doğmaktadır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü semtte, kışlar çok soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise serin geçmektedir. 

Selim Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak, o il ve ilçenin emlak piyasası hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlar. Bu nedenle Selim satılık ev düşünenler için yazının ikinci bölümünde semtin ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline değindik. İlçede yerel halkın büyük bir bölümü tarım ve hayvancılık ile uğraşmakta, geçimlerini bu iki faaliyetten sağlamaktadır. Ancak karasal iklim koşulları tarımsal üretimi ve verimi azaltmaktadır. İlçede daha çok arpa ve buğday yetiştirilmektedir. Bunların yanı sıra şeker pancarı, patates ve çeşitli bostanlar da yetiştirilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri, büyükbaş hayvanlar üzerinden gelişmiştir. İlçede birçok yayla ve mera bulunmaktadır. Kümes hayvancılığı da yapılmaktadır. Bölge halkının büyük bir bölümü kaz yetiştiriciliği de yapmaktadır. Kaz besiciliğinin genel amacı kışın et ihtiyacını karşılamaktır. İlçede sanayi tesisi bulunmamaktadır. Bu nedenle Selim satılık konut düşünenlerin bu iki faaliyetten biri ile ilgili olmaları gerekmektedir. 

Selim Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Selim ilçesinin nüfusunun 23.231 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %51.45’i erkek, geriye kalan %48.55’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin popülasyonu 2012 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. Bugün ilçenin nüfusu azalma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı bu sebeple negatif yönlüdür. Bugün itibari ile -%0.76 civarındadır. İlçe, üç mahalle ve elli üç köyden meydana gelmiştir. Kars Selim satılık ev düşünenler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de aşağıda ismi verilen mahallelerden veya köylerden bir ya da birkaçında araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

 • Çarşı Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Köprübaşı Mahallesi
 • Akçakale Köyü 
 • Akpınar Köyü
 • Bozkuş Köyü
 • Bayburt Köyü
 • Cavlak Köyü
 • Karakale Köyü
 • Kekeç Köyü
 • Oluklu Köyü
 • Yolgeçmez  Köyü

Eğer Selim satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Selim satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.