/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Abanacancel

Kastamonu Abana Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Abana Satılık Daire Seçmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi 

Abana satılık daire tercih etmeyi düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak yeni bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine kadar birçok farklı konuya değindik. Abana, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu iline bağlı bir yerleşim birimidir. Karadeniz kıyısında yer alan bu ilçe, bölgenin turistik yerleşim birimlerinden biridir. Karadeniz’in en çok turist çeken ilçelerinden biri olan Abana yaklaşık altı kilometreye varsan kumsalı ve yemyeşil doğası ile adeta inci gibi parlamaktadır. Kent merkezinden yaklaşık olarak doksan sekiz kilometre mesafede bulunan semt  31 kilometrekarelik çok küçük bir arazi üzerinde yer almaktadır. Buna ek olarak, semti rakımı daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 10 metredir. Engebesi az, düz bir arazi üzerine kurulmuş olan semtte Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de her mevsim yağışlı geçmektedir.

Abana Satılık Daire Alacaklara İlçenin Kısa Tarihi 

Abana satılık ev arayışı içerisinde olanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde bu turistik bölgenin tarihine kısaca değineceğiz. Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan bağlarınızı kuvvetlendirecektir. Abana ilçesi, Karadeniz’in en eski yerleşim birimlerinden biridir. İlçede ilk yerleşimin tam olarak hangi tarihte başladığı bilinmemektedir. Ancak bilinen ilk ismi Aiginetes’tir. Antik kaynaklardan alınan bilgiye göre semt en geç milattan önce yedinci yüzyılda küçük bir sahil kasabası olarak kurulmuştur. Bölgeye gelen ilk insanlar ilçenin üç kilometre doğusunda yer alan Hacıveli Köyü’ne yerleşmişlerdir. Yapılan arkeolojik kazılardan hareketle, antik dönemdeki ilçe tarihini bu şekilde özetlemek mümkündür. Candaraoğulları Beyliği’nin alınması ile semt Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarına dahil olmuştur. Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayırlarında ilçe İnebolu kazasına bağlı bir nahiye statüsündedir. Milli Mücadele döneminde, bölge halkı düşmana karşı birlik olmuş ve mühimmatın Anadolu’ya taşınmasına yardım etmiştir. Abana satılık konut seçecekler böyle kahraman insanların yaşadığı bir toprakta hayatını sürdürme imkanına sahip olacaktır.

Abana Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Durumu

Her yıl yayınlanan TÜİK verileri, il ve ilçe nüfuslarındaki değişimleri anlamak ve anlamlandırmak için büyük önem taşır. Abana ilçesinin nüfusu da 01 Şubat 2019 yılı verilerine göre 4156 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin 2204’ü erkek, geriye kalan 2058’i ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli dağılmıştır. Semt kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.11’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin nüfus grafiği dalgalı bir görünüme sahiptir. Ancak 2017-2019 yılları arasında ciddi bir artış meydana gelmiştir. İlçe popülasyonun artış hızı %8.06 civarındadır. İlçe beş mahalleden meydana gelmiştir. Biz bu mahalleleri Kastamonu Abana satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Merkez Mahallesi (2749 kişilik nüfusu ile semtin en gelişmiş ve en kalabalık yerleşim birimidir.) 
 • Konakören Mahallesi
 • Bağlık Mahallesi
 • Çayırcık Mahallesi
 • Hacıveli Mahallesi 

Eğer Abana satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Abana satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Abana Satılık Daire
Kastamonu Abana Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kastamonu Cide Satılık Daire
 • Kastamonu Devrekani Satılık Daire
 • Kastamonu Merkez Beyçelebi Mahallesi Satılık Ev
 • Kastamonu Merkez Candaroğulları Mahallesi Satılık Ev
 • Kastamonu Merkez İnönü Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.