/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ağlıcancel

Kastamonu Ağlı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Ağlı Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Ağlı satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Ağlı ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

1918 senesinde belediye teşkilatı kurulmuştur. 20 Mayıs 1990 tarihinde ise bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Ağlı Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Ağlı ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kastamonu iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 175 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.220 metredir. Karayolu kullanılırsa Kastamonu il merkezine 50 kilometre uzaklıktadır. Ankara iline ise 300 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü çoğunluk ile ormanlar oluşturmaktadır. Bu ormanlarda genel olarak çam, meşe, köknar, kavak ve söğüt gibi ağaç türleri bulunmaktadır. Dağ ve ormanların etrafı fundalıklar ile kaplıdır.

Ağlı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Ağlı satılık konut düşünenler için ilçe ve etrafındaki bölgede bir sene içerisinde üç adet mevsim yaşanmaktadır. Kış havası Kasım ayında başlar ve Nisan ayının sonuna dek devam eder. Kar erkenden görülür, uzun süre de kalkmaz. İlçede neredeyse ilkbahar mevsimi hiç yaşanmaz. Yaz ayları ılık ve yağmurlu geçerken kış ayları kar yağışlı ve sert hava koşulları içerisinde geçer. İlçenin etrafı dağlık ve ormanlık olduğundan ötürü soğuklar bu coğrafi yapılar sayesinde önlenir ve kış mevsiminde sıcaklık en fazla -15 santigrat dereceye kadar düşer. Yaz aylarında ise bu sıcaklık en fazla 25 santigrat dereceyi görür.

İlçe sakinleri için tarım sektörü önemli bir uğraş alanıdır. Tahıl ürünleri arasında fiğ, buğday ve arpa gibi ürünler üretilmektedir. Meyvecilik ise henüz pek gelişim göstermemiştir. Tarım dışında turizm de ilçe ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Kış sporları sebebi ile canlanan turizm kış mevsiminde rağbet görmektedir.

Ağlı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Ağlı ilçesinde toplam 3.196 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,13'ü kadın olup geriye kalan %49,87'sini erkek nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı oldukça düzensizdir ancak son bir sene içerisinde gözle görülür bir artış yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %10,93olarak tespit edilmiştir. 

Ağlı ilçesine bağlı olan toplamda 10 adet mahalle ve 13 adet köy bulunmaktadır. Ağlı satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin en popüler olanları aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Merkez Mahallesi,
  • Danacı Mahallesi,
  • Selmanlı Mahallesi,
  • Ketenciler Mahallesi,
  • Sinan Mahallesi.

Eğer siz de Ağlı Kale Kent satılık ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Ağlı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.