/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ağlıcancel
Kastamonucancel

Kastamonu Ağlı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ağlı Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Ağlı satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Ağlı ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

1918 senesinde belediye teşkilatı kurulmuştur. 20 Mayıs 1990 tarihinde ise bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Ağlı Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Ağlı ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kastamonu iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 175 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.220 metredir. Karayolu kullanılırsa Kastamonu il merkezine 50 kilometre uzaklıktadır. Ankara iline ise 300 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü çoğunluk ile ormanlar oluşturmaktadır. Bu ormanlarda genel olarak çam, meşe, köknar, kavak ve söğüt gibi ağaç türleri bulunmaktadır. Dağ ve ormanların etrafı fundalıklar ile kaplıdır.

Ağlı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Ağlı satılık konut düşünenler için ilçe ve etrafındaki bölgede bir sene içerisinde üç adet mevsim yaşanmaktadır. Kış havası Kasım ayında başlar ve Nisan ayının sonuna dek devam eder. Kar erkenden görülür, uzun süre de kalkmaz. İlçede neredeyse ilkbahar mevsimi hiç yaşanmaz. Yaz ayları ılık ve yağmurlu geçerken kış ayları kar yağışlı ve sert hava koşulları içerisinde geçer. İlçenin etrafı dağlık ve ormanlık olduğundan ötürü soğuklar bu coğrafi yapılar sayesinde önlenir ve kış mevsiminde sıcaklık en fazla -15 santigrat dereceye kadar düşer. Yaz aylarında ise bu sıcaklık en fazla 25 santigrat dereceyi görür.

İlçe sakinleri için tarım sektörü önemli bir uğraş alanıdır. Tahıl ürünleri arasında fiğ, buğday ve arpa gibi ürünler üretilmektedir. Meyvecilik ise henüz pek gelişim göstermemiştir. Tarım dışında turizm de ilçe ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Kış sporları sebebi ile canlanan turizm kış mevsiminde rağbet görmektedir.

Ağlı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Ağlı ilçesinde toplam 3.196 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,13'ü kadın olup geriye kalan %49,87'sini erkek nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı oldukça düzensizdir ancak son bir sene içerisinde gözle görülür bir artış yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %10,93olarak tespit edilmiştir. 

Ağlı ilçesine bağlı olan toplamda 10 adet mahalle ve 13 adet köy bulunmaktadır. Ağlı satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin en popüler olanları aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Merkez Mahallesi,
  • Danacı Mahallesi,
  • Selmanlı Mahallesi,
  • Ketenciler Mahallesi,
  • Sinan Mahallesi.

Eğer siz de Ağlı Kale Kent satılık ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Ağlı Satılık Daire
Adalar Köyü (Merkez Mahallesi)Adalar Köyü (Osmançelebi Mahallesi)Akçakese Köyü (Bayram Gazi Mahallesi)Akçakese Köyü (Evrenler Mahallesi)Akçakese Köyü (Kocabaş Mahallesi)Akçakese Köyü (Merkez Mahallesi)Akçakese Köyü (Mırlavat Mahallesi)Akçakese Köyü (Öcür Mahallesi)Akçakese Köyü (Paşaoğlu Mahallesi)Akçakese Köyü (Tavlıoğlu Mahallesi)Akdivan Köyü (Balca Mahallesi)Akdivan Köyü (Kızılcaelma Mahallesi)Akdivan Köyü (Koçcuğaz Mahallesi)Akdivan Köyü (Merkez Mahallesi)Akdivan Köyü (Ornu Mahallesi)Alınca MahallesiBereketli Köyü (Cami Yanı Mahallesi)Bereketli Köyü (Çapal Mahallesi)Bereketli Köyü (Kayabaşı Mahallesi)Bereketli Köyü (Kesim Mahallesi)Bereketli Köyü (Merkez Mahallesi)Bereketli Köyü (Şeyhoğlu Mahallesi)Danacı MahallesiDikmen MahallesiFırıncık Köyü (Delihasan Mahallesi)Fırıncık Köyü (Galta Mahallesi)Fırıncık Köyü (Hatip Mahallesi)Fırıncık Köyü (Karaköy Mahallesi)Fırıncık Köyü (Merkez Mahallesi)Fırıncık Köyü (Yayla Mahallesi)Gölcüğez Köyü (Ese Mahallesi)Gölcüğez Köyü (Eyüpağa Mahallesi)Gölcüğez Köyü (Hasanlı Mahallesi)Gölcüğez Köyü (Hüseyinefendi Mahallesi)Gölcüğez Köyü (Merkez Mahallesi)Gölcüğez Köyü (Tepe Mahallesi)Kabacı Köyü (Halil Mahallesi)Kabacı Köyü (Karapınar Mahallesi)Kabacı Köyü (Keller Mahallesi)Kabacı Köyü (Merkez Mahallesi)Kabacı Köyü (Murtazaoğlu Mahallesi)Ketenciler MahallesiKırlardere MahallesiMerkez MahallesiMüsellimler Köyü (Merkez Mahallesi)Müsellimler Köyü (Örencik Mahallesi)Oluközü Köyü (Arapoğlu Mahallesi)Oluközü Köyü (Cincioğlu Mahallesi)Oluközü Köyü (Çöpcü Mahallesi)Oluközü Köyü (Dikeloğlu Mahallesi)Oluközü Köyü (İbatoğlu Mahallesi)Oluközü Köyü (Karaoğlan Mahallesi)Oluközü Köyü (Muratoğlu Mahallesi)Oluközü Köyü (Selver Mahallesi)Oluközü Köyü (Tepe Mahallesi)Örencik MahallesiSelmanlı Köyü (Baloğlu Mahallesi)Selmanlı Köyü (Kadı Mahallesi)Selmanlı Köyü (Kuru Mahallesi)Selmanlı Köyü (Merkez Mahallesi)Selmanlı Köyü (Şahin Mahallesi)Selmanlı Köyü (Tavlıoğlu Mahallesi)Selmanlı MahallesiSinan MahallesiTunuslar Köyü (Kurtderesi Mahallesi)Tunuslar Köyü (Merkez Mahallesi)Turnacık Köyü (Aşağı Turnacık Mahallesi)Turnacık Köyü (Yukarı Turnacık Mahallesi)Yağlıca MahallesiYeşilpınar Köyü (Çaylı Mahallesi)Yeşilpınar Köyü (Dana Mahallesi)Yeşilpınar Köyü (Kabalar Mahallesi)Yeşilpınar Köyü (Mazak Mahallesi)
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.