/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Araçcancel

Kastamonu Araç Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Araç Satılık Daire Arayanlara Tercih Kılavuzu

Araç satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Araç, Kastamonu iline bağlı yirmi yerleşim biriminden yalnızca biridir. ilçe Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Semt, 1639 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Yüzölçümü bakımından kentin en geniş ilçesidir. Semtin denizden yüksekliği, daha çok bilinen klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 650 metredir. Türkiye’nin en eski yerleşimlerinden biri olan ilçe doğal güzellikleri ve sahip olduğu potansiyel ile hemen herkesin dikkatini çekmektedir. Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü ilçede, yaz ve kış ayları yağışlı geçmektedir. Ormanlar bakımından da oldukça zengindir.

Araç Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi 

Araç satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin semtin tarihinden haberdar olmasının iyi olacağını düşünüyoruz. Zira bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak sizi o bölgeye veya ilçeye yakınlaştıracaktır. Araç ilçesi, Karadeniz Bölgesi’nin en eski yerleşimlerinden biridir. İlçede bilinen ilk yerleşim Prehistorik Çağ’da gerçekleşmiştir. İlçenin yine bilinen ilk sakinleri Gas’lardır. Bu zaman dilimi ile ilgili çok bilgi bulunmamaktadır. Bilinen tarihi Hititler ile başlayan semtte çok çeşitli uygarlıklar ve kavimler hüküm sürmüştür. İlçede Frigyalılar, Lidyalılar ve Persler sırasıyla egemenlik kurmuştur. Daha sonra Pontus Rum hakimiyetine giren ilçe uzun bir dönem Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyetinde kalmıştır. Semtin tarihi 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile değişmiştir. Danişmentliler Beyliği sınırları içerisinde kalan semtte daha sonra Candaroğulları Beyliği kurulmuştur. Candaroğulları ise 1460 yılında, Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiştir. Araç satılık konut arayışını mutlu sonla bitirecek olanlar,  tarih boyunca birçok millete ev sahipliği yapmış bir yerleşim biriminde yaşama şansını elde edecektir.

Araç Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, Araçilçesinde 18.863 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %49.33’ü erkek, geriye kalanı %50.67’si ise kadındır. Bu nedenle, ilçedeki nüfusun dengeli bir şekilde cinsiyetlere dağıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Semt, kentin en kalabalık altıncı yerleşim birimidir. İlçede ikamet edenler, kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.92’sine tekabül etmektedir. İlçenin nüfusu uzun yıllar boyunca azalmıştır. 2007-2017 yılları arasında sürekli azalan nüfus, 2017 yılından sonra artışa geçmiştir. Bu nedenle nüfus grafiği eğrisi pozitif yönlüdür. İlçede popülasyonun artış hızı %2.51 olarak hesaplanmıştır. Semt mahalle ve köylerden meydana gelmiştir, köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Kastamonu Araç satılık ev tercih edecekler, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Yukarıaraç Mahallesi
 • Yeşil Mahalle
 • Yeni Mahalle
 • İnönü Mahallesi
 • Çay Mahallesi
 • Mesudiye Mahallesi 

Eğer Araç satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Araç satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Araç Satılık Daire
Kastamonu Araç Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Araç Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Adıyaman Kiralık Daire
 • İstanbul Beyoğlu Piri Paşa Mahallesi Kiralık Daire
 • Bursa Gemlik Fındıcak Mahallesi Satılık Arsa
 • Gaziantep Şehitkamil Budak Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Karşıyaka Mustafa Kemal Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.