/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Azdavaycancel

Kastamonu Azdavay Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Azdavay Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Azdavay satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Azdavay ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Azdavay Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Azdavay ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kastamonu iline bağlıdır. İlçenin denizden yüksekliği 840 metredir. İlçe arazisi ormanlık alanlarla kaplı, engebeli bir karakteristiğe sahiptir. İlçede bulunan en önemli akarsu Devrekani Çayı'dır. Doğudan batı yönüne doğru akan bu çay, Hacet Kayası'ndan kuzeye doğru giderek Cide ilçesine girer ve oradan sonra da Karadeniz'e dökülür. İlçe sınırları içerisinde yer alan diğer akarsular ise Kocaçay ve Valay Çayı'dır. İlçe topraklarını genelde meralar ve ekili alanlar oluşturur. İlçede bulunan ormanlık alanlarda iğne yapraklı ağaçlar çoğunluktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 770 km2'dir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey yönünde Doğanyurt ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeybatı yönünde Şenpazar ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Pınarbaşı ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Daday ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Ağlı ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu yönünde ise Küre ilçesi bulunmaktadır.

Azdavay Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Azdavay satılık konut düşünenler için ilçe iklimi karasal iklimdir. Hava koşulları sert ve soğuktur. Kış mevsimi uzun sürmekle beraber en çok kar yağışı bu dönemde görülür. Bu tip zamanlarda özellikle geceleri sıcaklığın -20 santigrat dereceye düştüğü de görülmektedir. İlkbahar ve sonbahar mevsimi serin ve yağmurlu geçer. Yaz mevsiminde de hava çok sıcak olmamak ile birlikte genellikle 25 santigrat derece etrafındadır.

İlçe sınırları içerisinde bulunan bol çeşitte doğal değer sayesinde ilçede turizm sektörü gelişmiştir. Özellikle Çatak Kanyonu, Horma Kanyonu, Medil Mağarası, Asar Kayası, Akçasu Mesiresi ve Azdavay Saray Şelalesi gibi yerler rağbet görmektedir. Turizmi canlandırmak için uygun yerlerde trekking yapmaya yönelik çalışmalar yapılmıştır. 

Azdavay Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Azdavay ilçesinde toplam 7.726 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,79'u erkek olup geriye kalan %49,21'ini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı düzensizdir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %5,43 olarak tespit edilmiştir. 

Azdavay ilçesine bağlı olan toplamda 4 adet mahalle ve 49 adet köy bulunmaktadır. Azdavay satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Merkez Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi.

Eğer siz de Azdavay sahibinden satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Azdavay Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.