/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozkurtcancel

Kastamonu Bozkurt Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Bozkurt Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Bozkurt satılık daire tercih etmeyi düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak yeni bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının son cümlesini okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bozkurt, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kastamonu yirmi farklı ilçeden meydana gelmiştir ve bölgenin en gelişmiş yerleşim birimlerinden biridir. Bozkurt ilçesi ise kentin deniz kenarında kurulmuş olan az sayıda yerleşim biriminden biridir. İlçenin daha çok bilinen eski ismi Pazaryeri’dir. İlçenin bu ismi almasının en önemli nedeni, eski dönemlerde bölgede büyük bir pazarın kurulmasıdır. Bu gelenek, Perşembe günleri kurulan Pazar ile devam ettirilmektedir. İlçe doğal güzellikleri ve sahip olduğu potansiyel ile ön plana çıkmaktadır. 

Bozkurt Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Bozkurt satılık ev arayanların ilçe hakkında öğrenmeleri gereken ilk şey bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek bölgeye yerleşenler için yazının bu kısmı özellikle önemlidir. Bozkurt ilçesi, 286 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin rakımı, daha çık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 10 metredir. Kentin kuzey hattında yer alan ilçenin Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. İlçe merkezi ise denizden yaklaşık iki kilometre içeride, Ezine Çayı’nın yarattığı vadi üzerine kurulmuştur. İlçenin kuzeyinde Karadeniz ve Abana, güneyinde Küre ve Devrekani, doğusunda Çatalzeytin, batısında ise yine Kastamonu iline bağlı olan İnebolu semti bulunmaktadır. İlçeye can suyunu Ezine Çayı getirmektedir. Yaklaşık 60 kilometre uzunluğa sahip olan bu çaydan özellikle tarımsal faaliyetlerde yararlanılmaktadır. İlçenin en yüksek noktası ise Yaralıgöz Dağı’dır. Bu dağ yaklaşık 2018 metrelik bir yüksekliğe sahiptir. İlçede yer alan tepeler genellikle 1000 metrelik bir rakıma sahiptir.İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir, bu sebeple de her mevsim yağışlıdır. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Bozkurt satılık konut arayışına girenlerin bu koşulları göz önünde bulundurması gerekmektedir. 

Bozkurt Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede hayatını devam ettirenlerin sayısı 9920 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %50.42’si erkek, geriye kalan %49.58’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin nüfusu 2015 yılından beri düzenli olarak artmaktadır. Bugün de ilçe popülasyonun artış hızı %5.10 civarındadır. Semt mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Kastamonu Bozkurt satılık konut tercih edecekler, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Merkez Mahallesi ( Semt nüfusunun 5025’i burada yaşamını sürdürmektedir)
  • Yüksek Mahallesi
  • Şen Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Hamza Mahallesi 
  • Alantepe Mahallesi
  • Ambarcılar Mahallesi
  • Darsu Mahallesi
  • Dursun Köyü

Eğer Bozkurt satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Bozkurt satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Bozkurt Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.