/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çatalzeytincancel

Kastamonu Çatalzeytin Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çatalzeytin Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi 

Çatalzeytin satılık daire arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Çatalzeytin, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kastamonu yirmi ilçeden meydana gelmiştir. Çatalzeytin ise kentin en gelişmiş onuncu yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.84’ü burada yaşamını sürdürmektedir. Çatalzeytin’i Doğanyurt, Küre ve Pınarbaşı gibi ilçeler takip etmektedir. 1071 yılından sonra ilçeye gelen Türkler, bölgenin iskan edilmesinde önemli rol oynamıştırlar. Bugün ilçe demografisinin büyük bir bölümü de Oğuz Boyu’ndan gelen Çepnilerdir. Aslen Türkmen olan Çepniler yüzyıllardır ilçede ikamet etmektedir. 

Çatalzeytin Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Durumu

Çatalzeytin satılık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değinmek istedik. Zira bir bölgenin sahip olduğu fiziksel koşulları o bölgenin gelişiminden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu ciddi anlamda etkilemektedir. Kastamonu iline bağlı bir ilçe olan Çatalzeytin, 368 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği yalnızca 20 metredir. Semtin Karadeniz sahillerine kıyısı bulunmaktadır. 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşan semt Batı Karadeniz bölümü’nde yer almaktadır. İlçenin kuzeyi Karadeniz, güneyi Taşköprü ve Devrekani, doğusu Sinop’un bir ilçesi olan Türkeli ve batısında Abana ile Bozkurt ilçeleri yer almaktadır. İlçe kent merkezinden tam yüz kilometre uzakta bulunmaktadır. Ankara’dan ise 350 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe, Sinop ili ile Kastamonu arasındaki sınırda yer almaktadır. İlçenin doğusundan geçen Akçay bölgeye can suyunu getirmektedir. Semtte Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de her mevsim yağışlı geçmektedir. Başka illerden gelerek bölgede Çatalzeytin satılık konut arayışı içerisine girenlerin bu bilgileri göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Çatalzeytin Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

Çatalzeytin semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 7035’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.41’i erkek,  %49.59’u ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır.İlçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. 2014-2017 yılları arasında azalan nüfus, 2017 yılından sonra artışa geçmiştir. Semtteki popülasyonun artış hızı ise bugün %12 civarındadır. İlçe, iki mahalle ve kırk bir köyden meydana gelmiştir. Mezra ya da kom gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Kastamonu Çatalzeytin satılık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık.  Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir mahalleyi tercih ederek, araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Merkez Mahallesi 
 • Çelebiler Mahallesi
 • Arıca Köyü
 • Canlar Köyü
 • Çepni Köyü
 • Güneşler Köyü
 • Kuğu köyü
 • Kayadibi Köyü
 • Sökü Köyü
 • Yunuslar Köyü
 • Köklüce Köyü 

Eğer siz de Çatalzeytin satılık daire düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Çatalzeytin satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Çatalzeytin Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.