/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dadaycancel

Kastamonu Daday Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Daday Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Daday satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Daday ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Daday Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Daday ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kastamonu iline bağlıdır. İlin kuzeybatı tarafında bulunmaktadır. Köroğlu Dağları sırasında bir ova halinde varlığını sürdürmektedir. Gökırmak'ın kollarından bir tanesi vadiyi böler. İlçe toprakları pek de verimli değildir. İlçe arazisi genellikle ormanlık alanlar ile kaplı olduğundan ötürü buna bağlı olarak tarım yapılabilecek alan da azdır. İlçe arazisinin bir de engebeli bir yapısı vardır. İlçenin toplam yüz ölçümü 996 km2'dir ve denizden yüksekliği 860 metredir. Kastamonu il merkezine 34 kilometre uzaklıktadır. 

Daday Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Daday satılık konut düşünenler için ilçe genelinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Kış mevsiminde kar yağışı görülür. Sonbahar mevsiminde ise keskin soğuklar yaşanabilir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İklim karasal olduğu için, ilçenin doğal bitki örtüsü bu durumdan zarar görebilecek niteliktedir. Ancak ilçenin sahip olduğu doğal bitki örtüsü çeşitliliği ve ormanlık alanların bolluğu sayesinde, ilçede üretilen bal özellikle kalitelidir. 

İlçe sakinleri geçimlerini tarım ve hayvancılık sektörleri üzerinden elde etmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda en çok buğday ve arpa gibi tarımsal ürünler elde edilmektedir. Ormanlık alanların bolluğundan ötürü tarım faaliyetinin kısıtlandığı bölgelerde hayvancılık faaliyetine yaklaşım görülür. Engebeli arazi dışında tarım faaliyetini olumsuz yönde etkileyen bir diğer faktör de keskin soğuklar ve ilkbahar aylarında gözlemlenen don olayıdır. 

Daday Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Daday ilçesinde toplam 8.749 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,94'ü erkek olup geriye kalan %51,06'sını kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı yavaş bir düşüş göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %2,82 olarak tespit edilmiştir. 

Daday ilçesine bağlı olan toplamda 4 adet mahalle ve 60 adet köy bulunmaktadır. Daday satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Bey Mahallesi,
  • Kalem Mahallesi,
  • Kelebek Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi.

Eğer siz de Daday sahibinden satılık köy evi gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Daday Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.