Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hanönücancel
Kastamonucancel

Kastamonu Hanönü Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hanönü Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi 

Hanönü satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Hanönü, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kastamonu tam yirmi ilçeden meydana gelmektedir ve Hanönü kentin en gelişmiş on sekizinci yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.08’i burada yaşamını sürdürmektedir. Kızılırmak’ın bir kolu olan Gökırmak vadisi üzerine kurulmuş olan Hanönü ilçesinin batısında Taşköprü, doğusunda ise Sinop iline bağlı Boyabat semti bulunmaktadır. İlçe, 1988 yılına kadar Taşköprü iline bağlı bir nahiye statüsünde kalmıştır. İlçe, 358 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği daha açık ve net bir ifade ile rakımı yaklaşık 430 metredir. 

Hanönü Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi o il veya ilçe ile yakınlaştırır. Yaşadığınız bölgede daha önce kimlerin soluk alıp verdiğini bilmek o yöre ile bağlarınızı güçlendirir. Bu sebeple Hanönü satılık ev düşünenler için ilçenin tarihi hakkında tüm bilgileri kısaca derledik.  Doğal güzellikleri ve sulak arazileri ile ön plana çıkan ilçede ilk yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır. Semtte bilinen ilk yerleşimin Gaşgarlar tarafından yapıldığı düşünülmektedir. İlçede daha sonra Hititler, Dorlar, Frigyalılar, Paflagonyalılar, Kimeler, Lidyalılar, İranlılar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1071 yılından sonra Anadolu’ya giren Türkler de ilçeyi mesken edinmiştir. Özellikle Candaroğulları Beyliği döneminde ilçenin önemi artmıştır ve bölgede yaşayan kişi sayısında ciddi bir artış meydana gelmiştir. Stratejik açıdan önemli bir noktada yer alan semt, önemli bir konaklama noktası olmuştur. Bölgeden geçen kervanların büyük bir bölümü burada konaklamıştır. İlçeden geçen karayolu uzun yıllar da bu geleneğin devam etmesini sağlamıştır. Kısacası Hanönü satılık konut tercih edeceklerin bu bilgileri göz önünde bulundurması onların yararına olacaktır.

Hanönü Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 4156 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %50.48’i erkek, %49.52’si ise kadındır. Buna ek olarak kent nüfusunun yaklaşık %1.08’i burada yaşamaktadır. İlçede kilometrekareye düşen kişi sayısı 17 olarak hesaplanmıştır. Semtin nüfus grafiği dalgalı bir görünüm sergilemektedir. 2013-2017 yılları arasında azalan nüfus, daha sonra artışa geçmiştir. Bugün ilçe popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %6 olarak hesaplanmıştır. İlçe köy ve mahallelerden meydana gelmiştir. Köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Kastamonu Hanönü satılık ev tercih etmeyi düşünenler, 1947 kişilik nüfusa sahip Hanönü Mahallesini, 101 kişilik popülasyona sahip Vakıf Geymene Mahallesini ve 84 kişinin yaşadığı Gelinbükü Mahallesini tercih edebilirler. İlçenin en kalabalık köyleri aşağıdaki gibidir:

  • Akçasu Köyü
  • Çakırçay Köyü
  • Çaybaşı Köyü
  • Gökbelen Köyü
  • Sirke Köyü
  • Yılanlı Köyü 
  • Kavak Köyü

Eğer Hanönü satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Hanönü satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.