Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İnebolucancel
Kastamonucancel

Kastamonu İnebolu Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

İnebolu Satılık Daire Seçeceklere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

İnebolu satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Yazının sonunda hep hayal ettiğiniz o eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. İnebolu, Türkiye cumhuriyeti2nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu iline bağlı bir ilçedir. Bölgenin en büyük illerinden biri olan Kastamonu yirmi yerleşim biriminden meydana gelmiştir. İnebolu ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık beşinci yerleşim birimi olarak kabul edilmektedir. İnebolu’dan önce Cide, Taşköprü, Tosya ve Merkez ilçeleri gelmektedir. İnebolu’da yaşayanlar, kent nüfusunun yaklaşık olarak %5.67’sine ev sahipliği yapmaktadır. Geleneksel yerli mimarinin örneklerine çokça rastlanan ilçe özellikle Cumhuriyet tarihinde önemli bir yer tutmaktadır. Milli Mücadele döneminde, İstanbul’dan Ankara hükümetine ve Kuvayi Milli ordusuna gönderilen mühimmatlar, İnebolu limanına getirilerek, Anadolu’ya geçirilmekteydi. Bu mühimmatlar İnebolu halkının yardımı ile limandan  iç bölgelere taşınmıştır.  Bu nedenle bölge halkının kahramanlıkları dilden dile dolaşmaktadır.

İnebolu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

İnebolu satılık ev arayanların ilçe hakkında öğrenmeleri gereken ilk şey bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek bölgeye yerleşenler için yazının bu kısmı özellikle önemlidir. İnebolu ilçesi, 301 kilometrekarelik çok geniş olmayan bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha çaık bir ifade ile denizden yüksekliği yalnızca 25 metredir. Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan ilçe, Kastamonu’nun merkezinden yaklaşık olarak 89 kilometre uzakta bulunmaktadır. Semtin kuzeyi Karadeniz ile çevrili vaziyettedir. İlçenin doğusunda Abana ve Bozkurt, batısında Cide, güneyinde Devrekani, Küre ve Azdavay semtleri yer almaktadır. İlçenin en önemli su kaynağı Terme Çayı’dır. Semtte Karadeniz iklim koşulları görülmektedir. Kışlar ılık ve yağışlı geçerken, yazları sıcaklıklar artar ama kuraklık görülmez. Özellikle bahar aylarında meydana gelen sis, çok güzel görüntülerin ortaya  çıkmasına neden olur. İlçenin yıllık sıcaklık ortalaması yaklaşık olarak 13.1 derecedir. İnebolu satılık konut arayanların bu bilgileri göz önünde bulundurarak arayışlarını nihayete erdirmesi gerekmektedir.

İnebolu Satılık Daire Düşünenlere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 21.738 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 10.960’ı erkek, geriye kalan 10.778’i ise kadındır. Daha açık bir ifade ile %50.42’si kadın, %49.58’i ise erkektir .İlçenin nüfusu dalgalı bir görünüme sahiptir. 2016-2017 yılları arasında azalan nüfus, 2019 yılı itibari ile stabil bir görünüme ulaşmıştır. Küçük bir artış da meydana gelmiştir. İlçenin popülasyon arış hızı %0.10 civarında seyretmektedir. İlçe, on mahalle ve seksen bir köyden meydana gelmiştir. Kastamonu İnebolu satılık ev düşünenler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de aşağıda ismi verilen mahallelerden veya köylerden bir ya da birkaçında araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

 • Aşağıhatipbağı Mahallesi 
 • Cünürye Mahallesi
 • Camikebir Mahallesi
 • Yukarıhatipbağı Mahallesi
 • Boyran Mahallesi
 • Musa Mahallesi
 • Yakaboyu Mahallesi
 • Avara Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Yeşilgöz Mahallesi
 • Karadeniz Mahallesi
 • Kızılkara Mahallesi
 • Karaca Mahallesi

Eğer İnebolu satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık talep edebilirsiniz veya sahibinden İnebolu satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

İnebolu Satılık Daire
Kastamonu İnebolu Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Kastamonu İnebolu Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Kastamonu İnebolu Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Sahibinden Kastamonu İnebolu Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Kastamonu Merkez Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kastamonu Seydiler Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bankadan Kastamonu Taşköprü Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Kastamonu Taşköprü Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.