Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kürecancel
Kastamonucancel

Kastamonu Küre Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Küre Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi

Küre satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Küre,  Kastamonu iline bağlı yirmi yerleşim biriminden sadece biridir. İlçe Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Kastamonu bölgenin en önemli kentlerinden biridir ve şehrin nüfusu 2019 yılı itibari ile 383.373’e ulaşmış vaziyettedir. Kilometrekareye yirmi dokuz kişinin düştüğü semtte yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.60’ına tekabül etmektedir. Küre kentin en gelişmiş on üçüncü yerleşim birimidir. İlçe doğal güzellikleri ile ön plana çıkarken bölgede gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri ile de adını duyurmuştur. İlçede gerçekleştirilen Küre Kilim Festivali’ne her yıl çok çeşitli sanatçılar çağırılmaktadır. Bu etkinliklere hem yerel halk hem de başka illerde yaşayanlar rağbet etmektedir.

Küre Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Küre satılık ev düşünenlerin ilk olarak, semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu sebeple yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi konumuna değindik. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Küre ilçesi 540 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha çok kullanılan klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 950 metredir. Küçük bir orman kasabası görünümünde olan semtte dağların rakımı 1500 metreyi aşmaktadır. İki dağ arasında uzanan bir vadi üzerine kurulan ilçe, Kastamonu-İnebolu karayolu üzerinde yer almaktadır. İlçenin kent merkezinden uzaklığı yaklaşık olarak altmış kilometredir. İnebolu’ya ise 30 kilometre mesafede yer almaktadır. İsmini Küre Dağları’ndan alan semtte birçok nehir, şelale, kanyon ve vadi bulunmaktadır. Dünyaca ünlü Valla Kanyonu ile Çatak Kanyonu burada yer almaktadır. Semtte Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de her mevsim yağışlı geçmektedir. Küre satılık konut düşünenlerin özellikle mevsim şartlarını önceden bilmesi son derece önemlidir.

Küre Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre Küre ilçesinde hayatını devam ettirenlerin sayısı tam olarak 6119 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %51.83’ü erkeklerden, %48.17’si ise kadınlardan meydana gelmektedir.İlçenin nüfusu 2008 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. Ancak 2017 yılından sonra ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bu nedenle bölgenin popülasyon grafiği pozitif yönlüdür. İlçedeki nüfus artış hızı %4.12 ile kent ortalamasının üzerinde yer almaktadır. İlçe köy ve mahallelerden meydana gelmiştir, kom veya mezra gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri Kastamonu Küre satılık ev düşünenler için aşağıdaki gibi gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de kendiniz için en uygun olacağını düşündüğünüz yerleşim biriminde araştırmalarını yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Müderris Mahallesi ( 1037 kişilik nüfusu ile kentin en kalabalık yerleşim birimi olma özelliği taşımaktadır. )
  • Camikebir Mahallesi
  • Camievsat Mahallesi
  • Saman Mahallesi

Eğer Küre  satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Küre satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.