Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pınarbaşıcancel
Kastamonucancel

Kastamonu Pınarbaşı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pınarbaşı Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Pınarbaşı satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Pınarbaşı ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Önceleri Azdavay ilçesine bağlı bir köy durumundayken 4 Temmuz 1987 tarihinde ilçe statüsünü elde etmiştir. İlçede tarih boyunca Kaşkalar, Kimmerler, Lidyalılar, İranlılar, Helenler, Pontuslar, Romalılar, Bizanslılar ve Çobarlar yaşamıştır.

Pınarbaşı Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Pınarbaşı ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kastamonu iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 512 km2'dir ve denizden yüksekliği 700 metredir. İlçede bol miktarda ormanlık alan bulunmaktadır. Anadolu'nun kuzey tarafında, Küre Dağları'nın güney tarafında yer almaktadır. İlçe arazisi engebeli bir yapıya sahiptir. İlçede kurulan yerleşim ve ekonomi alanları Zara Çayı'nın vadi tabanı, küçük plato düzlükleri ile dağlar arasında kalan vadiler üzerinde bulunmaktadır. İlçe içerisinde pek çok önemli dağ bulunmaktadır. Bunlar arasında Kurtgirmez Dağı, Büyük Dağı ve Gavurharman Dağı bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinden Zara Çayı geçmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsünü ise genellikle ormanlar oluşturmaktadır. Bu ormanlarda iğne yapraklı ağaçlar çoğunluktadır. Ancak alçak kesimlerde maki ve çayırlık alanlar da bulunmaktadır. Pınarbaşı satılık ev düşünenler için ilçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Azdavay ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Bartın iline bağlı olan Ulus ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında Cide ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu tarafında Şenpazar ilçesi bulunmaktadır. 
 • İlçenin güney tarafında Daday ilçesi ve Karabük iline bağlı olan Eflani ilçesi bulunmaktadır.

Pınarbaşı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçe genelinde Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin karakteristikleri görülmektedir. Kış mevsimi uzun ve soğuk geçerken yaz mevsimi kısa ve sıcak yaşanır. Yıllık ortalama sıcaklık 10,9 santigrat derecedir. Bir senede ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 703 mm'dir. İlçede ormancılık faaliyetlerinin yaygın olduğu görülmektedir.

Pınarbaşı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Pınarbaşı ilçesinde toplam 6.020 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,76'sı erkek olup geriye kalan %48,24'ünü kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı düşüş göstermektedir ancak son senede gözle görülür bir artış yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %14,97 olarak tespit edilmiştir. 

Pınarbaşı ilçesine Pınarbaşı olan toplamda 6 adet mahalle ve 27 adet köy bulunmaktadır. Pınarbaşı satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Uzunçam Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Çamkışla Mahallesi,
 • Çalkaya Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi.

Eğer siz de Pınarbaşı sahibinden satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.