/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seydilercancel

Kastamonu Seydiler Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Seydiler Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Seydiler satılık daire düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Seydiler, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kastamonu 20 ilçeden meydana gelmiş bir şehirdir ve Seydiler kentin en gelişmiş ve en kalabalık on dokuzuncu ilçesidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.08’ine ev sahipliği yapmaktadır. İnebolu- Kastamonu karayolu üzerinde yer alan ilçe özellikle Milli Mücadele döneminde oldukça önemli bir rol oynamıştır. İnebolu’ya İstanbul’dan gizlice getirilen mühimmatların Anadolu’ya aktarılmasında büyük emek sarf etmiştir. Bölge üzerinden geçirilen silah ve cephaneler Ankara’ya ve Kuvayi Milliye ordusuna ulaştırılmıştır. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli rol oynayan bu ilçe, kahramanlıkları ile de bilinmektedir. İlçe, 1926 yılına kadar İnebolu’ya bağlı kalmıştır. Bu tarihten sonra önce Küre’ye daha sonra da Devrekani semtlerine bağlanmıştır. 1967 yılında ise bugünkü statüsüne kavuşarak, ilçe olmuştur.

Seydiler Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Seydiler satılık ev düşünenler için ilk olarak semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değinmek istedik. Zira bir bölgenin coğrafi özellikleri ve iklim koşulları o il veya ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu ciddi anlamda etkilemektedir. Seydiler ilçesi, 221 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin denizden yüksekliği, daha çok bilinen klasik bir ifade ile rakımı 1030 metredir. Buna ek olarak ilçe merkezinde yükselti 1000 metrenin altına düşmektedir. Derin bir vadi üzerine kurulmuş olan semt orman varlığı ile ön plana çıkmaktadır. İlçede Karadeniz iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu nedenle her mevsim yağış almaktadır. Hem yaz hem de kış mevsimleri ılık olmaktadır. İlçede yaz aylarında sıcaklıklar 25 derece civarında seyrederken, kış aylarını ortalama sıcaklığı 11 derece ve civarındadır. Buna ek olarak bölgede kar yağışı nadir görülen bir hava olayıdır. Seydiler satılık konut bakanların ilk olarak semtin coğrafi özelliklerini öğrenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Seydiler Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 4143 kişiye ulaşmış durumdadır. Semtte yaşamını devam ettirenlerin %50.04’ü erkek, geriye kalan %49.96’sı ise kadındır. İlçede yaşayanların sayısı 2017 yılından önce sürekli olarak azalmıştır. 2017 yılından sonra nüfus grafiği ciddi bir şekilde ivmelenerek, yukarıya evrilmiştir. İlçedeki nüfusun artış hızı ise 2019 yılı itibari ile %5.15 civarındadır. İlçe köy ve mahallelerden gelmiştir, köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri Kastamonu Seydiler satılık ev tercih etmeyi düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz mahalleyi veya yerleşim yerini tercih edebilirsiniz:

  • Merkez Mahallesi 
  • Yayla Mahallesi
  • Yağlar Mahallesi
  • Demirciözü Mahallesi
  • Hacı Kayalar Mahallesi
  • Ayvatlar Mahallesi
  • Batıörcünler Mahallesi
  • Delihacılar Mahallesi
  • Aşağıarslanlı Mahallesi
  • Yukarıarslanlı Mahallesi

Eğer Seydiler satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Seydiler satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.