/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşköprücancel

Kastamonu Taşköprü Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Taşköprü Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi

Taşköprü satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Gelin ülkemizin güzel ilçelerinden biri olan Taşköprü’yü birlikte daha yakından tanıyalım. Taşköprü, , Kastamonu iline bağlı yirmi yerleşim biriminden yalnızca biridir. İlçe, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kentin en gelişmiş üçüncü yerleşim birimi olan Taşköprü kent nüfusunun yaklaşık olarak %10.13’üne ev sahipliği yapmaktadır. Taşköprü’den önce Merkez ve Tosya ilçeleri gelmektedir. İlçe çok eskiye dayanan geçmişi ve doğal güzellikleri ile ilgi çekmektedir. Türklerin Anadolu’daki en eski yerleşim yerlerinden biri olan ilçe, tarih boyunca birçok farklı uygarlığa ve kavme ev sahipliği yapmıştır. Hititlerden Bizanslılar’a kadar birçok farklı kültüre ev shaipliği yapan semt, 1292 yılından sonra Türk yurdu olmuştur. İlçede uzun yıllar Candaroğulları hüküm sürmüştür. 1460 yılından sonra ise Osmanlı yönetimine geçmiştir.

Taşköprü Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Konumu

Taşköprü satılık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değindik. Çünkü bir bölgenin iklimi, o il veya ilçenin emlak piyasası üzerinde dahi oldukça etkilidir. İlçe, Kastamonu ilinin kuzey doğusunda yer almaktadır. Kent merkezinden ise yaklaşık olarak 42 kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçe, 1752 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Yüzölçümü bakımından semtin en büyük yerleşim yeridir. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık ve net bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 525 metredir. İlçe Kastamonu-Boyabat yolu üzerinde yer almaktadır. Boyabat, Sinop iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, Kastamonu Merkez, Tosya, Devrekani, Boyabat, Hanönü ilçeleri ile komşu vaziyettedir ve tüm ilçeler ile karayolu bağlantısı bulunmaktadır. Karadeniz iklim koşullarının hakim olduğu ilçe, yaz kış yağmurludur. Sıcaklık farkı azdır. Buna bağlı olarak da fiziksel çözünmeden ziyade, kimyasal çözünme daha hızlıdır. Sulak bir arazi olması nedeniyle ilçeden birçok akarsu geçmektedir. Bölgede yaz sıcaklıkları 21 derece civarında iken kışın sıcaklıklar ortalama 12.3 derece civarındadır. Taşköprü satılık konut bakanların özellikle iklim şartlarını iyi bilmesi gerekmektedir.

Taşköprü Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte hayatını sürdürenlerin sayısı 38.849 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşayanların 19.075’i erkek, 19.774’ü ise kadındır. İlçe nüfusunun kabaca %49’ı erkeklerden, %51’i ise kadınlardan meydana gelmektedir. İlçe nüfusu 2017 yılı itibari ile artma eğilimindedir. Bu nedenle nüfus grafiği pozitif yönlüdür.Bugün popülasyonun artış hızı %2.34 civarındadır. İlçe, köy ve mahallelerden oluşmuştur. Kom, çiftlik ya da mezra gibi köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Kastamonu Taşköprü satılık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık.  Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir mahalleyi tercih ederek, araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Bahçelievler Mahallesi 
 • Pulcular Mahallesi
 • Camikebir Mahallesi
 • Harmancık Mahallesi
 • Tekke Mahallesi
 • Üstatlar Mahallesi
 • Gizlice Mahallesi
 • Sümer Mahallesi
 • Karasait Mahallesi
 • Tabakhane Mahallesi
 • Ağcıkişi Mahallesi

Eğer Taşköprü satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Taşköprü satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Taşköprü Satılık Daire
Kastamonu Taşköprü Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Taşköprü Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Satılık Depo
 • Sakarya Erenler Tabakhane Mahallesi Satılık Daire
 • Gaziantep Şahinbey Güneş Mahallesi Satılık Daire
 • Kocaeli Gebze Mustafapaşa Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Tuzla Postane Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.