/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kayseri Akkışla Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Akkışlacancel
Kaysericancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Akkışla Satılık Daire Seçeceklere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Akkışla satılık daire düşünenlerin işlerini kolaylaştıracak, arayış süreçlerinde yanlarında olacak rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz.  Akkışla,  Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kayseri birçok il ve ilçeden meydana gelmiştir, ancak kentin en sakin ikinci yerleşimi Akkışla’dır. Semt, 547 kilometrekarelik görece geniş bir arazinin üzerine kurulmuş durumdadır. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık ve net bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1370 metredir. İlçe, 1987 yılına kadar Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı kalmıştır. Bu tarihten sonra çıkan bir kanun ile 1987 yılında ilçe olmuş ve belediye teşkilatı kurulmuştur. Semt ismini kuzey bölümünde yer alan kayaların beyazlığından almaktadır.

Akkışla Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin emlak piyasasını etkiler ve hatta belirleyici bir role de sahiptir. Bu sebeple Akkışla satılık ev düşünenlerin ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. Akkışla ilçesinde yaşamını devam ettirenlerin büyük bir bölümü geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Akkışla ilçesinde yerel halkın %65’i tarım ve hayvancılık ile uğraşırken, %35’i de kadrolu işçi, memur veya esnaf olarak çeşitli sektörlere dağılmıştır. İlçede sanayi tesisi bulunmamaktadır. Ancak küçük ve orta çaplı atölyelere rastlanmaktadır. İlçede has kök boyası çok bilinmektedir. Ganişeyh ismi verilen kilimleri, heybeleri ve seccadeleri de epey ünlüdür. Kadınların önemli bir bölümü halı dokumacılığıı yaparak para kazanmaktadır. Semtte en çok buğday, arpa, mısır ve ayçiçeği yetiştirilmektedir. Eğer tarım veya hayvancılık ile ilgili iseniz ya da geçiminizi bu yolla sağlıyorsanız, Akkışla satılık konut düşünceniz son derece isabetli olacaktır.

Akkışla Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

Her yıl yayınlanan TÜİK verileri, il ve ilçe nüfuslarındaki değişimleri anlamak ve anlamlandırmak için büyük önem taşır. Abana ilçesinin nüfusu da 01 Şubat 2019 yılı verilerine göre 6429 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin 3252’si erkek, geriye kalan 3177’si ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli dağılmıştır. Semtin nüfus grafiğine bakıldığında, ilçenin popülasyonun 2008 yılından sonra sürekli olarak azaldığı görülmüştür. Bu durum 2017 yılı itibari ile değişmiştir. Bugün ilçenin nüfus artış hızı pozitif yönlüdür ve yaklaşık olarak %6.83 gibi bir rakama ulaşmıştır. İlçe nüfusu, kent nüfusundan daha hızlı artmaktadır. Akkışla mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bu mahalleleri biz Kayseri Akkışla satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim yerlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

 • Ortaköy Mahallesi 
 • Yeni Mahalle
 • Kululu Mahallesi
 • Gömürgen Yeni Mahallesi
 • Gömürgen Mahallesi
 • Akin Mahallesi
 • Ganişeyh Mahallesi
 • Yukarı Mahallesi
 • Yeşil Mahallesi
 • Şen Mahallesi
 • Manavuz Mahallesi
 • Girinci Mahallesi

Eğer Akkışla satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Akkışla satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.