Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kayseri Bünyan Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu
search
Bünyancancel
Kaysericancel

Bünyan Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Bünyan satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Bünyan, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin il merkezine 41 kilometre doğusunda yer alan bir ilçesidir. 1895 yılında Pınarbaşı ilçesinden ayrılarak ‘Bünyanı-ı Hamit’ adıyla ilçe olmuştur. 1912 yılında Sivas’tan ayrılarak Kayseri’ye bağlanmıştır. İlçe merkezi 1900 metre yüksekliği olan Koramaz dağının kuzey yamaçlarına kurulmuştur. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe içerisinde ve yakın köylerde bulunan mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bölge yerleşiminin M.Ö. 4000-1200 yıllarında Etiler dönemine kadar dayandığı anlaşılmaktadır. İlçe sınırları içinde 44 mahalle vardır. Bünyan satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Güneyinde Tomarza ve Talas ilçeleri,
 • Doğusunda Pınarbaşı ilçesi,
 • Kuzeyinde Sarıoğlan ve Akkışla ilçesi,
 • Batısında Kocasinan ve Melikgazi ilçeleri ile çevrilidir. 

Bünyan Satılık Daire Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Bünyan ilçesinde yaşayan kişi sayısı 31.497’dir. Bu sayının yüzde 44,25’i kadın, yüzde 55,75’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.210 kilometrekare, rakımı ise 1.375 metredir. Bünyan satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler;

 • Sümer Mahallesi,
 • Yeni Süksün Mahallesi,
 • Sağlık Mahallesi,
 • Büyüktuzhisar Mahallesi, 
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Akmescit Mahallesi ve 
 • Yakutiye Mahallesidir. 

Bünyan satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kayseri - Sivas D 260 Devlet Karayolu üzerinden Kayseri-Malatya Yolundan devam ederek sağlanabilmektedir. Kayseri Merkez’e yaklaşık 41 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Bünyan Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Bünyan ilçesinde ev sahibi olmak isteyenler için ilçe konut piyasası hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için listeleme sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Bünyan ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 124 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 623 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.323 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 118.296 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Bünyan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Bünyan sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.