/static/img/logo.svg
search
Develicancel

Kayseri Develi Satılık Daire İlanları

araması için 2 ilan bulundu

Develi Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi 

Develi satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Yazının sonunda hep hayal ettiğiniz o eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Develi, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri iline bağlı bir yerleşim birimidir. İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük illerinden biri olan Kayseri, on altı ilçeden meydana gelmektedir. Develi ise kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. Bölgede yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.70’ine ev sahipliği yapmaktadır. Develi’den daha kalabalık olan yerleşim yerleri ise Talas, Kocasinan ve Melikgazi’dir. İlçenin bilinen ilk ismi Everek’tir. Ermenice bir isim olan Everek, ören veya harabe anlamlarına da gelmektedir. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar ilçede ilk yerleşimin milattan önceki 2500’lü yıllarda başladığını kanıtlar niteliktedir. Bakır Çağı’ndan beri semt birçok farklı medeniyete ve kavime ev sahipliği yapmaktadır. 

Develi Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Koşulları 

Develi  satılık ev tercih edecekler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değindik. Zira coğrafi özellikler ve iklim yapısı, bir bölgedeki yaşayıştan, yerleşime, ekonomiden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Develi ilçesi, 1906 kilometrekarelik çok geniş bir yüzölçümüne sahiptir. İlçe Pınarbaşı semtinden sonra, kentin en büyük yerleşim birimidir.  Develi’nin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1330 metredir.  İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan ilçe Erciyes Dağı’nın yaklaşık altı kilometre güneyinde kurulmuştur. Semtin doğusunda Tomarza ilçesi ve Adana iline bağlı Tufanbeyli semti, güneyinde Yahyalı ile yine Adana’ya bağlı Saimbeyli ve Feke semtleri bulunmaktadır. İlçe aynı zamanda Yeşilhisar ve İncesu semtleri ile komşu durumdadır. 1926 yılına kadar Adana’nın ilçesi olan Kozan’a bağlı kalan semt, daha sonra Kayseri’ye bağlanmıştır. İlçe Tekir Yaylası üzerinde bulunmaktadır. Kent merkezinden ise yaklaşık 45 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçenin en önemli su kaynağı Seyhan Nehri’nin kollarıdır. Develi satılık konut düşünenlerin bu koşulları göz önünde bulundurarak hareket etmeleri oldukça önemlidir.

Develi Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre ilçede 65.322 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %50.22’i erkek, geriye kalan %49.78’i ise kadındır. İlçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. Ancak 2013 yılından beri semt nüfusunun arttığı bilinmektedir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %1.45 olarak hesaplanmıştır. İlçe birçok mahalleden oluşmuştur. Köy veya köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri Kayseri Develi  satılık dev  tercih etmeyi düşünenler için aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Yeni Mahalle
 • Harman Mahallesi
 • Aşık Seyrani Mahallesi 
 • İbrahim Ağa Mahallesi 
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Mustafa Asım Köksal Mahallesi
 • Camiicedit Mahallesi
 • Reşadiye Mahallesi
 • Şehit Üsteğmen Hasan Şahan Mahallesi
 • Mehmet Akif Ersoy mahallesi
 • Feneseyukarı Mahallesi 

Eğer Develi satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Develi satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İnşaat Sektörü 2020 Yılına Nasıl Başl...

İnşaat Sektörü 2020 Yılına Nasıl Başl...

28 Ocak 2020

Deprem Ve İmar Meclis Gündeminde

Deprem Ve İmar Meclis Gündeminde

27 Ocak 2020

Yapı Sandığı Modeli 2021 Yılında Yürü...

Yapı Sandığı Modeli 2021 Yılında Yürü...

24 Ocak 2020

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.7...

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.7...

23 Ocak 2020

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

22 Ocak 2020

Develi Satılık Daire
Kayseri Develi Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Develi Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Balıkesir Erdek Satılık Villa
 • İzmir Bayındır Kızılcaova Mahallesi Satılık Tarla
 • Balıkesir Burhaniye İskele Mahallesi Satılık Daire
 • Antalya Serik Gedik Mahallesi Satılık Arsa
 • Konya Meram Batı Hadimi Mahallesi Satılık Daire
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.