/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kayseri Develi Satılık Daire

araması için 103 ilan bulundu
search
Develicancel
Kaysericancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Develi Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi 

Develi satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Yazının sonunda hep hayal ettiğiniz o eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Develi, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri iline bağlı bir yerleşim birimidir. İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük illerinden biri olan Kayseri, on altı ilçeden meydana gelmektedir. Develi ise kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. Bölgede yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.70’ine ev sahipliği yapmaktadır. Develi’den daha kalabalık olan yerleşim yerleri ise Talas, Kocasinan ve Melikgazi’dir. İlçenin bilinen ilk ismi Everek’tir. Ermenice bir isim olan Everek, ören veya harabe anlamlarına da gelmektedir. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar ilçede ilk yerleşimin milattan önceki 2500’lü yıllarda başladığını kanıtlar niteliktedir. Bakır Çağı’ndan beri semt birçok farklı medeniyete ve kavime ev sahipliği yapmaktadır. 

Develi Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Koşulları 

Develi  satılık ev tercih edecekler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değindik. Zira coğrafi özellikler ve iklim yapısı, bir bölgedeki yaşayıştan, yerleşime, ekonomiden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Develi ilçesi, 1906 kilometrekarelik çok geniş bir yüzölçümüne sahiptir. İlçe Pınarbaşı semtinden sonra, kentin en büyük yerleşim birimidir.  Develi’nin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1330 metredir.  İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan ilçe Erciyes Dağı’nın yaklaşık altı kilometre güneyinde kurulmuştur. Semtin doğusunda Tomarza ilçesi ve Adana iline bağlı Tufanbeyli semti, güneyinde Yahyalı ile yine Adana’ya bağlı Saimbeyli ve Feke semtleri bulunmaktadır. İlçe aynı zamanda Yeşilhisar ve İncesu semtleri ile komşu durumdadır. 1926 yılına kadar Adana’nın ilçesi olan Kozan’a bağlı kalan semt, daha sonra Kayseri’ye bağlanmıştır. İlçe Tekir Yaylası üzerinde bulunmaktadır. Kent merkezinden ise yaklaşık 45 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçenin en önemli su kaynağı Seyhan Nehri’nin kollarıdır. Develi satılık konut düşünenlerin bu koşulları göz önünde bulundurarak hareket etmeleri oldukça önemlidir.

Develi Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre ilçede 65.322 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %50.22’i erkek, geriye kalan %49.78’i ise kadındır. İlçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. Ancak 2013 yılından beri semt nüfusunun arttığı bilinmektedir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %1.45 olarak hesaplanmıştır. İlçe birçok mahalleden oluşmuştur. Köy veya köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri Kayseri Develi  satılık dev  tercih etmeyi düşünenler için aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Yeni Mahalle
 • Harman Mahallesi
 • Aşık Seyrani Mahallesi 
 • İbrahim Ağa Mahallesi 
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Mustafa Asım Köksal Mahallesi
 • Camiicedit Mahallesi
 • Reşadiye Mahallesi
 • Şehit Üsteğmen Hasan Şahan Mahallesi
 • Mehmet Akif Ersoy mahallesi
 • Feneseyukarı Mahallesi 

Eğer Develi satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Develi satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Develi Satılık Daire
Abdülbaki MahallesiAlpaslan MahallesiAşağıeverek MahallesiAşık Seyrani MahallesiAyşepınar MahallesiAyvazhacı MahallesiBahçebaşı MahallesiBahçelievler MahallesiBüyükkünye MahallesiCamiicedit MahallesiCumhuriyet MahallesiÇadıryeri MahallesiÇataloluk MahallesiÇayırözü MahallesiÇaylıca MahallesiÇomaklı MahallesiÇöten MahallesiÇukuryurt MahallesiDerebaşı MahallesiDereşimli MahallesiDeveli Camikebir MahallesiE. Camiikebir MahallesiEpçe MahallesiEşelik MahallesiFatih MahallesiFeneseaşağı MahallesiFeneseyukarı MahallesiGazi MahallesiGömedi MahallesiGümüşören MahallesiGüneyaşağı MahallesiGüneyyukarı MahallesiHarman MahallesiHavadan MahallesiHoşça MahallesiHüseyinli Mahallesiİbrahimağa Mahallesiİncesu Mahallesiİzmirli MahallesiKabaklı MahallesiKaleköy MahallesiKaracaören MahallesiKılıçkaya MahallesiKızık MahallesiKopçullu MahallesiKozluca MahallesiKöseler MahallesiKulpak MahallesiKüçükkünye MahallesiMehmet Akif Ersoy MahallesiMillidere MahallesiMustafa Asım Köksal MahallesiÖksüt MahallesiReşadiye MahallesiSaraycık MahallesiSarıca MahallesiSarıkaya MahallesiSatı MahallesiSindelhöyük Camikebir MahallesiSindelhöyük Fatih MahallesiSindelhöyük Yenice MahallesiSoysallı MahallesiŞahmelik MahallesiŞehit Üsteğmen Hasan Şahan MahallesiŞıhlı MahallesiTaşcı MahallesiTombak MahallesiYaylacık MahallesiYazıbaşı MahallesiYedek MahallesiYenice MahallesiYenihayat MahallesiYeniköy MahallesiYeni MahallesiYeşilyurt MahallesiYüzevler MahallesiZile Mahallesi
Kayseri Develi Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Kayseri Develi Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Kayseri Develi Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden Kayseri Develi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Kocasinan Argıncık Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kocasinan Beyazşehir Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kocasinan Erciyesevler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kocasinan Ertuğrul Gazi Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.