/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Develicancel

Kayseri Develi Satılık Daire

araması için 232 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Develi Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi 

Develi satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Yazının sonunda hep hayal ettiğiniz o eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Develi, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri iline bağlı bir yerleşim birimidir. İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük illerinden biri olan Kayseri, on altı ilçeden meydana gelmektedir. Develi ise kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. Bölgede yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.70’ine ev sahipliği yapmaktadır. Develi’den daha kalabalık olan yerleşim yerleri ise Talas, Kocasinan ve Melikgazi’dir. İlçenin bilinen ilk ismi Everek’tir. Ermenice bir isim olan Everek, ören veya harabe anlamlarına da gelmektedir. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar ilçede ilk yerleşimin milattan önceki 2500’lü yıllarda başladığını kanıtlar niteliktedir. Bakır Çağı’ndan beri semt birçok farklı medeniyete ve kavime ev sahipliği yapmaktadır. 

Develi Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Koşulları 

Develi  satılık ev tercih edecekler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değindik. Zira coğrafi özellikler ve iklim yapısı, bir bölgedeki yaşayıştan, yerleşime, ekonomiden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Develi ilçesi, 1906 kilometrekarelik çok geniş bir yüzölçümüne sahiptir. İlçe Pınarbaşı semtinden sonra, kentin en büyük yerleşim birimidir.  Develi’nin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1330 metredir.  İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan ilçe Erciyes Dağı’nın yaklaşık altı kilometre güneyinde kurulmuştur. Semtin doğusunda Tomarza ilçesi ve Adana iline bağlı Tufanbeyli semti, güneyinde Yahyalı ile yine Adana’ya bağlı Saimbeyli ve Feke semtleri bulunmaktadır. İlçe aynı zamanda Yeşilhisar ve İncesu semtleri ile komşu durumdadır. 1926 yılına kadar Adana’nın ilçesi olan Kozan’a bağlı kalan semt, daha sonra Kayseri’ye bağlanmıştır. İlçe Tekir Yaylası üzerinde bulunmaktadır. Kent merkezinden ise yaklaşık 45 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçenin en önemli su kaynağı Seyhan Nehri’nin kollarıdır. Develi satılık konut düşünenlerin bu koşulları göz önünde bulundurarak hareket etmeleri oldukça önemlidir.

Develi Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre ilçede 65.322 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %50.22’i erkek, geriye kalan %49.78’i ise kadındır. İlçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. Ancak 2013 yılından beri semt nüfusunun arttığı bilinmektedir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %1.45 olarak hesaplanmıştır. İlçe birçok mahalleden oluşmuştur. Köy veya köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri Kayseri Develi  satılık dev  tercih etmeyi düşünenler için aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Yeni Mahalle
 • Harman Mahallesi
 • Aşık Seyrani Mahallesi 
 • İbrahim Ağa Mahallesi 
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Mustafa Asım Köksal Mahallesi
 • Camiicedit Mahallesi
 • Reşadiye Mahallesi
 • Şehit Üsteğmen Hasan Şahan Mahallesi
 • Mehmet Akif Ersoy mahallesi
 • Feneseyukarı Mahallesi 

Eğer Develi satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Develi satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Develi Satılık Daire
Abdülbaki MahallesiAlpaslan MahallesiAşağıeverek MahallesiAşık Seyrani MahallesiAyşepınar MahallesiAyvazhacı MahallesiBahçebaşı MahallesiBahçelievler MahallesiBüyükkünye MahallesiCamiicedit MahallesiCumhuriyet MahallesiÇadıryeri MahallesiÇataloluk MahallesiÇayırözü MahallesiÇaylıca MahallesiÇomaklı MahallesiÇöten MahallesiÇukuryurt MahallesiDerebaşı MahallesiDereşimli MahallesiDeveli Camikebir MahallesiE. Camiikebir MahallesiEpçe MahallesiEşelik MahallesiFatih MahallesiFeneseaşağı MahallesiFeneseyukarı MahallesiGazi MahallesiGömedi MahallesiGümüşören MahallesiGüneyaşağı MahallesiGüneyyukarı MahallesiHarman MahallesiHavadan MahallesiHoşça MahallesiHüseyinli Mahallesiİbrahimağa Mahallesiİncesu Mahallesiİzmirli MahallesiKabaklı MahallesiKaleköy MahallesiKaracaören MahallesiKılıçkaya MahallesiKızık MahallesiKopçullu MahallesiKozluca MahallesiKöseler MahallesiKulpak MahallesiKüçükkünye MahallesiMehmet Akif Ersoy MahallesiMillidere MahallesiMustafa Asım Köksal MahallesiÖksüt MahallesiReşadiye MahallesiSaraycık MahallesiSarıca MahallesiSarıkaya MahallesiSatı MahallesiSindelhöyük Camikebir MahallesiSindelhöyük Fatih MahallesiSindelhöyük Yenice MahallesiSoysallı MahallesiŞahmelik MahallesiŞehit Üsteğmen Hasan Şahan MahallesiŞıhlı MahallesiTaşcı MahallesiTombak MahallesiYaylacık MahallesiYazıbaşı MahallesiYedek MahallesiYenice MahallesiYenihayat MahallesiYeniköy MahallesiYeni MahallesiYeşilyurt MahallesiYüzevler MahallesiZile Mahallesi
Kayseri Develi Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kayseri Hacılar Satılık Daire
 • Kayseri İncesu Satılık Daire
 • Kayseri Kocasinan Ahi Evran Mahallesi Satılık Ev
 • Kayseri Kocasinan Barbaros Mahallesi Satılık Ev
 • Kayseri Kocasinan Beşparmak Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.