/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Felahiyecancel

Kayseri Felahiye Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Felahiye Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Felahiye satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Felahiye ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

İlçe tarihi neredeyse Hititler zamanlarına kadar gitmektedir. Bu sebepten ötürü o zamanlardan pek çok sayıda eser kalmıştır.

Felahiye Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Felahiye ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kayseri iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 413 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.150 metredir. İlçe arazisi bazı yerlerde engebeli bir karakteristiğe sahip olsa da düz ovalar da bulunmaktadır. Kayalıklar da ara sıra görülebilir. İlçe sınırları içerisinde yer alan belli başlı dağlar arasında ilçenin kuzeydoğu yönünde yer alan Akdağ ile ilçenin batı yönünde bulunan Kurşunlu Dağları söylenebilir. İlçe genelinde ayrıca Darılı Özü ve Delice Özü de önemli ovaları oluşturmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü meşe ağaçlarından oluşan ormanlık alanlar ile bozkırlar oluşturmaktadır.

Felahiye Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Felahiye satılık ev arayanlar için ilçe genelinde karasal iklim karakteristiklerinin egemen olduğu söylenebilir. Kış mevsimleri soğuk ve sert hava koşulları altında geçerken yaz ayları sıcak ve yağışsız yaşanmaktadır. İlkbahar ayları, diğer mevsimlere göre çok daha fazla yağış almaktadır. Nisan ve Mayıs aylarında yağan bu yağış, ilçedeki kuru tarım ürünleri (yani tahıl ürünleri) açısından oldukça faydalı olmaktadır.

İlçe sakinleri gelirlerini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde eder. Ancak iş bulmak için yurtdışına göçen pek çok sayıda işçi mevcuttur. İlçe içerisinde yapılan tarımsal faaliyetler sonucunda buğday, arpa, çavdar, şeker pancarı ve nohut gibi tarımsal ürünler meydana getirilir.

Felahiye Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Felahiye ilçesinde toplam 6.602 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,41'i erkek olup geriye kalan %48,59'unu kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı düzensiz olsa da son senede gözle görülür bir artış yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %15,89 olarak tespit edilmiştir. 

Felahiye ilçesine bağlı olan toplamda 15 adet mahalle bulunmaktadır. Felahiye satılık daire arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en kalabalık mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Büyüktoraman İstiklal Mahallesi,
  • Kayapınar Fatih Sultan Mehmet Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Büyüktoraman Hürriyet Mahallesi,
  • Kayapınar Cumhuriyet Mahallesi.

Eğer siz de Felahiye sahibinden satılık ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.