Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıoğlancancel
Kaysericancel

Kayseri Sarıoğlan Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Sarıoğlan Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Sarıoğlan satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Sarıoğlan, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve bölgenin en gelişmiş illerinden biri olan Kayseri kentine bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, kentin en kalabalık ve en gelişmiş on birinci yerleşim birimidir. İlçenin ne zaman kurulduğu hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak ilçenin çok eski çağlardan beri birçok kavime ve millete ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. İlçe Osmanlı İmparatorluğu döneminde Pınarbaşı ilçesine bağlı çok küçük bir yerleşim merkezi iken zamanla gelişmiştir. İlçe daha sonra Bünyan ilçesine bağlanmıştır. Daha sonra ile Palas ve Karaözü kasabaları da dahil edilerek ilçe statüsüne kavuşmuşturlar. İlçede Avşar boyundan gelenlerin yaşadığı bilinmektedir. 

Sarıoğlan Satılık Daire Bakanlara İlçenin Doğal Yapısı

Sarıoğlan satılık ev düşünenlerin ilk olarak semtin coğrafi özelliklerini ve doğal yapısını öğrenmesi son derece önemlidir. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o bölgenin ekonomisinden yerleşimine, konut tipinden emlak piyasasına kadar birçok konuyu etkiler. Sarıoğlan ilçesi, 618 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1148 metredir. İlçe, kent merkezinden yaklaşık 61 kilometre uzakta yer almaktadır. Kayseri karayolu üzerinde kurulmuş olması , ilçeye ulaşımı kolaylaştırmıştır. İlçe, kuzeybatısında Felahiye ve Özvatan, doğusunda Akkışla ve Gemerek, güneyinde ise Bünyan ilçesi bulunmaktadır. Kentin en gelişmiş ikinci yerleşim birimi olan Kocasinan ise ilçenin batısında yer almaktadır. İlçe çıplak ve engebeli arazilerden meydana gelmiştir. Semt sırt ve yamaçlardan oluşmaktadır. İlçedeki en önemli yükselti 1500 metrelik rakıma sahip olan Keçikalesi Dağı’dır. İlçenin en önemli su kaynağı Kızılırmak’tır. Sarıoğlan satılık konut düşünenlerin ilçede karasal iklim koşullarının görüldüğünü göz önünde bulundurması gerekmektedir. Semtte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır.

Sarıoğlan Satılık Daire Seçeceklere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 16.938 kişiye ulaşmış durumdadır.. İlçede yaşamını sürdürenlerin %50.30’u erkek, geriye kalan %49.70’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin popülasyonu uzun yıllar boyunca azalmıştır. 2017 itibari ile ise artma eğilimindedir. İlçenin nüfusu hızlı bir şekilde artmaktadır. Popülasyonun artış hızı %23.73’e ulaşmış durumdadır. İlçe, yirmi sekiz mahalleden oluşmuştur. Köy ve köy altı yerleşimi yoktur. Bu mahalleleri biz Kayseri Sarıoğlan satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim yerlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

 • Palas Mahallesi 
 • Çiftlik Mahallesi
 • Güzelyazı Mahallesi
 • Bakarcak Mahallesi
 • Ebülhayır Mahallesi
 • Ilıca Mahallesi
 • Karaözü Mahallesi
 • Şenyurt Mahallesi
 • Alamettin Mahallesi
 • Tatlı Mahallesi
 • Üzerlik Mahallesi
 • Yıldırım Mahallesi

Eğer Sarıoğlan satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Sarıoğlan satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Kayseri Sarıoğlan Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Sarıoğlan Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Gaziantep Şehitkamil İbrahimşehir Mahallesi Satılık Arsa
 • Mersin Toroslar Korukent Mahallesi Satılık Konut
 • Konya Karatay Sakyatan Mahallesi Satılık Tarla
 • İzmir Devren Atölye
 • Ankara Yenimahalle Kentkoop Mahallesi Satılık Konut
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.