/static/img/logo.svg
search
Talascancel

Kayseri Satılık Daire İlanları

araması için 280 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Talas Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Talas satılık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Talas, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kayseri birçok il ve ilçeden meydana gelmiştir, ancak kentin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %11.35’ine ev sahipliği yapmaktadır. Semtte bilinen ilk yerleşim milattan önce 1500’lü yıllarda başlamıştır. İlçede Mazaklar, Kapadokyalılar, Kayruklar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular hüküm sürmüştür. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra ilçede birçok Türk beyliği kurulmuştur. Danişmentliler semtte kurulan önemli Türk beyliğidir. Daha sonra ilçede Kadı Burhanettin ve Karahanlılar egemenlik sürmüştür. 1467 yılında ise ilçenin egemenliği Osmanlılar’a geçmiştir. Talas satılık ev alacaklar, çok eski zamanlardan beri önemli bir yerleşim birimi olan ilçede ikamet etme şansı bulacaktır.

Talas Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Talas satılık konut düşünenlerin ilk olarak, semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu sebeple yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi konumuna değindik. Talas ilçesi, 328 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1100 metredir. İlçe kentin güneydoğusunda yer almaktadır. Erciyes Dağı’nın eteklerinde kurulmuş olan semt engebeli bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin en yüksek noktası 2000 metre yükseltiye sahip olan Ali Dağı’dır. İlçede kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlçe en çok yağışı ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde almaktadır. Kuraklık nedeniyle ilçede orman varlığı çok sınırlıdır. 

Talas Satılık Daire Arayanlara İlçenin Popülasyonunu 

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Talas ilçesinin nüfusunun 157.695 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %49.83’ü erkek, geriye kalan %50.17’si ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır.İlçenin popülasyonu 2006 yılından beri sürekli olarak artmıştır. Bu artış 2018 yılında da devam etmiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %1.72 olarak hesaplanmıştır.  İlçe, otuz üç mahalleden oluşmaktadır. Köy veya köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Kayseri Talas satılık konut düşünenler için biz bu mahalleleri aşağıdaki gibi gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de kendinize en uygun yerleşim biriminde arayışlarını yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Mevlana Mahallesi 
 • Yenidoğan Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Kiçiköy Mahallesi
 • Başakpınar Mahallesi
 • Harman Mahallesi
 • Kepez Mahallesi
 • Tablakaya Mahallesi
 • Kuruköprü Mahallesi
 • Zincidere Mahallesi
 • Reşadiye Mahallesi
 • Çömlekçi Mahallesi

Eğer Talas satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Talas satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut ve Çeyiz Hesabı Devlet Katkısı ...

Konut ve Çeyiz Hesabı Devlet Katkısı ...

24 Şubat 2020

Konut Hesabı İle Vatandaşlara 25 Bin ...

Konut Hesabı İle Vatandaşlara 25 Bin ...

21 Şubat 2020

Yabancıya Konut Satış İşlemlerinde De...

Yabancıya Konut Satış İşlemlerinde De...

20 Şubat 2020

Yazlık Evlerde Emlak Vergisi İndirimi...

Yazlık Evlerde Emlak Vergisi İndirimi...

19 Şubat 2020

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum

18 Şubat 2020

Talas Satılık Daire
Kayseri Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Mersin Satılık Çiftlik
 • Eskişehir Tepebaşı Zafer Mahallesi Satılık Daire
 • Aydın Nazilli Sümer Mahallesi Satılık Arsa
 • Kayseri Kocasinan Yenipervane Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Ataşehir Örnek Mahallesi Satılık Daire
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.