Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kilis Elbeyli Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Elbeylicancel
Kiliscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Elbeyli Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere Semt Rehberi

Elbeyli satılık daire arayışı devam edenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri bir araya getiren bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğasından mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Elbeyli, Türkiye Cumhuriyeti’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kilis iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, 207 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği ise ortalama 514 metredir.İlçenin güneyinde Suriye, kuzeyinde Gaziantep’in merkez ilçesi, doğusunda yine Gaziantep iline bağlı Oğuzeli, batısında ise Kilis’in diğer semtleri yer almaktadır. Düzlük bir arazi üzerine konumlanmış olan ilçede, Yüksek dağ ya da tepe bulunmamaktadır. Bu sebeple kent merkezinde yükselti 500 metrenin dahi altına düşmektedir.  Orman varlığı çok güçlü olmayan semt, doğal güzellikleri ve stratejik konumu ile ön plana çıkmaktadır.

Elbeyli Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomik durumu o il veya ilçenin emlak piyasası üzerinde çok etkileyici bir role sahiptir. Bölge ekonomisi gelişmişse, emlak piyasası hareketli ve rekabete açıktır.  Bu nedenle Elbeyli satılık ev tercih edeceklerin ilçenin ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Elbeyli ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Halkın büyük bir çoğunluğu tarımla uğraşmaktadır. Bölge halkının neredeyse %90’ını arpa, buğday, şeker pancarı, mercimek üretiminden geçimlerini sağlamaktadır. İlçede antep fıstığı üretimi de yapılmakta ve hatta devlet tarafından da desteklenmektedir. Bölgede her yıl, ekonomik getirisi yüksek olan antep fıstığından 100 kilograma yakın üretim yapılmaktadır. Buna ek olarak ilçede, koyun, tiftik keçisi ve kıl keçisi gibi küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Tarımla uğraşan hanelerin büyük çoğunluğu hayvan besiciliği de yapmaktadır. İlçede, büyük çaplı bir sanayi tesisi ise bulunmamaktadır. Eğer tarım ya da hayvancılık ile uğraşıyorsanız Elbeyli satılık konut arayışınız oldukça isabetli olacaktır.

Elbeyli Satılık Daire Arayanlara İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Selim ilçesinin nüfusunun 6236  kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %54.15’i erkek, geriye kalan %45.85’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.58’i burada ikamet etmektedir. İlçe, şehrin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü ilçesidir. Ondan önce Merkez ve Musabeyli ilçeleri gelmektedir. Bir hayli hareketli olan nüfus grafiğinde, son yılda büyük bir artış gerçekleştiği göze çarpmaktadır. İlçe popülasyonu bir önceki yıla göre %22.55 artmıştır. Bu rakam kent ortalamasının çok üzerindedir. İlçe köy ve mahallelerden meydana gelmiştir. Biz mahalle ve köyleri, gelişmişliklerine göre Elbeyli satılık ev düşünenler için sıralanmıştır. Siz de kendiniz için en uygun olan mahallede araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Hürriyet Mahallesi  ( 1083 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık mahallesi olma özelliği taşımaktadır. ) 
  • İnönü Mahallesi 
  • Yalçın Nane Mahallesi
  • Ağyüz Mahallesi
  • Yeni Mahalle

Eğer Elbeyli satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Elbeyli satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.