Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kilis Polateli Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Polatelicancel
Kiliscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Polateli Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Polateli satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Polateli ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Polateli Satılık Daire Arayan Kişiler için Genel Bilgiler 

Öncelikle Polateli ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kilis ilçesine bağlıdır. Türkiye’nin en küçük ilçesidir. Bir ilçe olmadan önceki adları Ispanak ve Güldüzü idi. İlçenin toplam yüz ölçümü 221 km2’dir ve denizden yüksekliği de 840 metredir. 

Polateli Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Polateli satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede sıcak ve ılıman hava koşulları gözlemlenmektedir. Kış aylarında, yaz aylarına nazaran daha fazla yağış düştüğü görülmüştür. İlçede yıllık ortalama sıcaklık 15,5 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde Polateli’ne düşen ortalama yağış miktarı 548 milimetredir. Ortalama 27,1 santigrat derece ile, Temmuz ayı yılın en sıcak ayıdır. Benzer bir şekilde ortalama 3,7 santigrat derece ile, Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır. Ancak en fazla yağış, Aralık ayında görülmektedir.

İlçe sakinleri geçimlerini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörleri bünyesinde çalışarak elde etmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sonucunda zeytin, buğday ve üzüm gibi önemli ürünler üretilmektedir. Bunun haricinde Kilis ilinin genelinde de yaygın olan alkol, zeytinyağı, bulgur ve pekmez gibi çeşitler de Polateli’nde üretilen şeylerden birkaçıdır. 

Polateli Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri 

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Polateli ilçesinde toplam 5.361 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,96’sı erkek olup geriye kalan %49,04’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu sabit ve stabil bir şekilde gidişatını sürdürmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,29 olarak tespit edilmiştir. İlçe nüfusunun büyük bir kısmını yaşlı grup oluşturmaktadır. Polateli sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en çok ilkokul mezunu olup ikinci sırada ortaokul mezunları gelmektedir. Üçüncü sırada ise lise mezunları takip etmektedir. İlçe sakinlerinin birçoğu Kilisli olsa da başka şehirlerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu insanlar genellikle Kahramanmaraş ve Elazığ illerinden gelmiştir.

Polateli Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için Mahalle Seçenekleri

Polateli ilçesinde toplam 6 adet mahalle ve 16 adet köy bulunmaktadır. Polateli satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Atatürk Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Ekrem Çetin Mahallesi,
  • Kaymakam Kürşat Ağca Mahallesi,
  • Sosyal Konutlar Mahallesi,
  • Şehit Ali Mahallesi.

Eğer siz de Polateli sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.