Emlakjet

Kilis Satılık Daire

araması için 261 ilan bulundu
search
Kiliscancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kilis Satılık Daire Arayanlar İçin Şehir Hakkında Merak Edilen Tüm Bilgiler

Emlakjet.com yeni ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olacak şehir rehberi hazırlıyor. Kilis satılık daire arayanlara yol gösterici bilgiler içeren şehir rehberimizde; ilin genel özellikleri, nüfusu, iklimi, ilçeleri, okulları, hastaneleri, ulaşımı ve konut piyasası hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bulunuyor. Kilis, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin, Gaziantep Platosu’nun güneybatı kısmında yer alan bir ilidir. Hatay-Maraş oluğu ile Fırat ırmağının arasında konumlanmakta ve Türkiye-Suriye sınırı boylarındadır. 1995 yılında il statüsüne kavuşmuş Kilis’in il plaka kodu 79, il telefon alan kodu 348’dir. Toplam yüzölçümü 1.642 kilometre ve rakımı 680 metredir. Bulunduğu coğrafya itibariyle Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Bölgesi arasındaki geçişi sağlayan köprü görevindedir. Kilis satılık konut arayanlar için çevresinde;

 

 • Kuzeyinde ve Doğusunda Gaziantep ili,
 • Güneyinde Suriye Devlet sınırı,
 • Batısında Gaziantep ve Hatay ili bulunmaktadır.

 

2018 yılı verilerine göre nüfusu 142.541, bu nüfusun yüzde 51,10’u erkek, yüzde 48,90’ı kadından meydana gelmektedir. Kilis satılık daire arayanların tercih edebileceği merkez ilçesi ile birlikte toplam 4 ilçesi, 88 mahallesi ve 137 adet köyü bulunmaktadır.

 

 • Kilis Merkez İlçesi,
 • Polateli İlçesi,
 • Musabeyli İlçesi,
 • Elbeyli İlçesi.

 

Kilis Satılık Daire Arayanlar İçin İlin İklim Koşulları

İlin bulunduğu coğrafyaya bağlı olarak genellikle Akdeniz iklimi görülmektedir. Ancak Akdeniz iklimi ile Karasal ikliminin keşiştiği bölgede bulunan Kilis’te iki iklim özellikleri de hissedilmektedir. Yıllık ölçülmüş en sıcak ve en soğuk sıcaklık arasındaki fark 32,5 derece olarak hesaplanmıştır.

 

Kilis Satılık Daire Arayanlar İçin İlin Ulaşım Koşulları

İl ulaşımı karayolu ve havayolu ile sağlanabilmektedir. İl sınırları içerisinde havaalanı bulunmamakla birlikte en yakın havaalanı 40 kilometre uzaklıktaki Gaziantep Havaalanıdır. Kilis satılık daire arayanlar için ilin diğer büyükşehirlere olan uzaklıkları şu şekildedir; İstanbul’a 1213 kilometre, Ankara’ya 735 kilometre, İzmir’e 1.142 kilometre uzaklıktadır.

 

Çevresindeki diğer illere olan uzaklığı ise; Gaziantep’e 50 kilometre, Hatay’a 123 kilometre, Adana’ya 242 kilometre, Osmaniye’ye 157 kilometre, Kahramanmaraş’a 139 kilometre uzaklıktadır. Kilis otogarından Türkiye’nin neredeyse tüm illerine otobüs yolculuğu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Şehirdeki ulaşım imkanlarından ve kalabalık olmaması sebebiyle en fazla aranan ilanlardan olan Kilis’te satılık müstakil ev ilanlarını incelemek isterseniz listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Kilis Satılık Daire Arayanlar İçin İlde Bulunan Okullar ve Hastaneler

Kilis satılık daire almayı düşünenler için ilde bulunan okulların ve hastanelerin önemi oldukça büyüktür. İlde M.E.B’e bağlı; anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumları; 108’i Merkez ilçesinde bulunmasıyla birlikte toplam 180 tanedir. Yükseköğretim kurumu bir adettir ve 7 Aralık Üniversitesi Merkez ilçesinde bulunmaktadır. Sizde Merkez ilçesinde en fazla tercih edilen Kilis Emek Sitesi satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Kilis’teki hastaneler;

 

 • Kilis Devlet Hastanesi
 • Kilis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

 

Kilis Satılık Daire Arayanlar İçin İl Konut Satış Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre ilde toplam 59.324 adet konut, 10.171 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlardaki hane halkı sayısı 3,4 kişi olarak hesaplanmıştır. Yeni bir ev sahibi olmak isteyenler için şehirde tercih edebileceğiniz konutların bulunduğu semt, site özellikleri ya da evin kendi özelliklerine göre fiyat aralığı değişiklik gösterebilmektedir. Kilis satılık daire arayanlar için konutların satış fiyatları ortalaması;

 

 • Ortalama konut alanı 125 metrekare,
 • Ortalama konut birim satış fiyatı 1.191 TL,
 • Ortalama satış geri dönüşü 21 yıldır.

 

Satın almak istediğiniz en güncel lüks konut projelerinden biri olan Altın Nesil Yatırım A.Ş’nin Kilis Deluxe projesinde fiyatlar 171.000 TL ile 456.000 TL arasındadır. Sizde istediğiniz evi en çok tercih edilen emlakçıların ya da sahibinden Kilis Tibil evleri satılık ev fiyatları ilanlarına listeleme sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.