/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahşilicancel

Kırıkkale Bahşili Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bahşili Satılık Daire Seçmeyi Düşünenler İçin İlçe Rehberi 

Bahşili satılık daire  arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Bahşili, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırıkkale iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kırıkkale, İç Anadolu’nun en gelişmiş yerleşim birimlerinden biridir ve dokuz farklı ilçeden meydana gelmektedir. Bahşili ise kentin en gelişmiş altıncı ilçesidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %2.76’sı burada ikamet etmekte, yaşamını bu ilçede sürdürmektedir. Bahşili’den sonra Balışeyh, Karakeçili ve Çelebi ilçeleri gelmektedir. 1984 yılında belediye teşkilatı kurulan ve 1990 yılında da ilçe statüsüne kavuşmuştur. Semt il merkezinden yaklaşık beş kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe, 243 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 700 metredir. Bahşili satılık ev düşünenler, kent konforunda sakin bir hayata kavuşma imkanı elde edecektir.

Bahşili Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçenin emlak piyasası, konut yerleşimi ve ev tipi hakkında belirleyici rol oynamaktadır. Bu sebeple de Bahşili satılık konut düşünenlerin ilçenin ekonomik koşulları ve ekonomik potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. İlçenin ekonomisi tarıma ve sanayiye dayalı olarak gelişmiştir. Yerel halkın büyük bir bölümü,  bu iki ekonomik faaliyetten biri ile geçimini sağlamaktadır. İlçede en çok buğday, şeker pancarı, ayçiçeği ve arpa yetiştirilmektedir. İlçede sebze ve meyvecilik oldukça gelişmiştir. Bağcılık da semt ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Tarımla uğraşan aileler genellikle hayvancılık da yapmaktadır. İlçede daha çok küçükbaş hayvan besiciliği yapılmaktadır. Ankara keçisi, kıl keçisi ve koyun beslemek oldukça yaygındır. Cumhuriyet’in ilanından sonra ilçede birçok sanayi tesisi kurulmuştur. Özellikle silah ve mühimmat fabrikaları semtin gelişmesinde önemli rol oynamıştır.

Bahşili Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografik Durumu ve Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 7907 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 3984’ü erkek, geriye kalan 3923’üüi ise kadındır. Daha açık bir ifade ile %50.42’si kadın, %49.58’i ise erkektir .İlçenin nüfusu dalgalı bir görünüme sahiptir. Ancak semtin nüfusu son dönemde ciddi bir şekilde artmıştır. Bugün de popülasyonun artış hızı %15.41’dir. Bu rakam, kent ortalamasının oldukça üzerindedir. İlçe beş köy ve beş mahalleden meydana gelmiştir. Biz de bu mahalle ve köyleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Kırıkkale Bahşili satılık ev düşünenler, ismi geçen yerleşim birimlerinden bir ya da ikisinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Doğanay Mahallesi (2175 kişilik nüfusu ile kentin en kalabalık yerleşim birimi olma özelliği taşımaktadır.) 
  • Hüseyin Onbaşı Mahallesi
  • Ata Dönmez Mahallesi
  • Bahçeli Mahallesi
  • Yeşilköy Mahallesi 

Eğer siz de Bahşili satılık daire düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Bahşili satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Bahşili Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.