Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Balışeyhcancel
Kırıkkalecancel

Kırıkkale Balışeyh Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Balışeyh Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Balışeyh satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Balışeyh ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

İlçenin adı, Oğuz Kayı Beyi olan Ertuğrul Gazi'nin yakın arkadaşlarından biri olan Şeyh Edebali'nin bir diğer ismi Balı-Şeyh'ten gelmektedir. İlk yerleşimin 1230 ile 1258 tarihlerinde yapıldığı tespit edilmiştir. Bu bilgiyi, ilçe sınırları içerisinde yer alan ve 1200'lü yıllardan kalma Selçuklu Dönemi'ne ait olan cami daha da doğrulamaktadır. İlçede yer alan önemli kültürel mekânlar arasında Koçubaba Türbesi ile Ballıbaba Camisi bulunmaktadır.

Balışeyh Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Balışeyh ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırıkkale iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 615 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.000 metredir. Ankara ilini Karadeniz Bölgesi'nde ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan illere bağladığından ötürü, coğrafi bir öneme sahiptir. İlçede bulunan en yüksek yer Denek Dağı ile ilçenin kuzeydoğu tarafında yer alan Koçubaba Seydim Tepesi'dir. İlçe arazisinin neredeyse tamamı tarım amaçlı kullanılmaktadır. İlçe içerisinde bulunan önemli bir yayla da Kenanbeyobası Köyü'nde bulunan Azgın Yaylası'dır. İlçenin doğal bitki örtüsünü oluşturan etkenler arasında meşe ormanları ve cılız fundalıklar da vardır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonlara olan mesafelerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde bulunan Sulakyurt ilçesine 24 kilometre uzaklıktadır.
  • İlçenin güney yönünde bulunan Keskin ilçesine 12 kilometre uzaklıktadır.
  • İlçenin doğu yönünde bulunan Delice ilçesine 35 kilometre uzaklıktadır.
  • İlçenin batı yönünde bulunan Kırıkkale il merkezine 47 kilometre uzaklıktadır.

Balışeyh Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Balışeyh satılık ev arayanlar için ilçede karasal iklimin hakim olduğu görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve bazı zamanlar da kar yağışlı geçmektedir. İlkbahar ve kış ayları süresince vadi ve yüksek yamaçlarda sis görülebilmektedir. İlçeye esen rüzgarlar yıldız ve poyrazdır. 

İlçe sakinleri gelirlerini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. İlçedeki ticaret faaliyetleri henüz bir gelişme göstermemiştir. İlçede beş adet un ve bulgur değirmeni, bir adet yem fabrikası bulunmaktadır.

Balışeyh Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Balışeyh ilçesinde toplam 7.221 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,59'u erkek olup geriye kalan %48,41'ini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı genelde düzensiz gitse de son senede önemli bir artış göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %30,20 olarak tespit edilmiştir. 

Balışeyh ilçesine bağlı olan toplamda 4 adet mahalle ve 28 adet köy bulunmaktadır. Balışeyh satılık daire arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Toki Mahallesi,
  • Oba Mahallesi,
  • Ballı Mahallesi.

Eğer siz de Balışeyh sahibinden satılık bahçeli ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.