Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çelebicancel
Kırıkkalecancel

Kırıkkale Çelebi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çelebi Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Çelebi satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Çelebi, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırıkkale iline bağlı bir yerleşim birimidir ve aynı zamanda kentin en sakin ilçesidir. Kırıkkale, dokuz ilçeden meydana gelmektedir ve Çelebi şehrin en sakin semtidir. İlçe, 421 kilometrakarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1231 metredir. Engebeli ve dağlı bir arazi üzerine kurulmuş olan semtte karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Çelebi ilçesi doğal güzellikleri ve sunduğu sakin hayat ile ön plana çıkmaktadır.

Çelebi Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak, o il ve ilçenin emlak piyasası hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlar. Bu nedenle Çelebi satılık ev düşünenler için yazının ikinci bölümünde semtin ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline değinmek istedik. İlçede yerel halkın büyük bir bölümü tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. Geçimlerini bu iki faaliyetten sağlayan bölge halkı genellikle arpa, buğday, şeker pancarı, mısır ve ayçiçeği yetiştirmektedir. Sulu tarım yapılabilen küçük arazilerde ise sebze ve meyvecilik de yapılmaktadır. Domates, kırmızı biber, salatalık, patlıcan ve patates yetiştirilmektedir. Buna ek olarak ilçede ikamet edip tarımla ilgilenenlerin büyük bir bölümü hayvan besiciliği de yapmaktadır. Özellikle küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Koyun, kıl keçisi ve Ankara keçisi oldukça yaygındır. Kümes hayvancılığı ise büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığa oranla geride kalmış durumdadır. Ticari faaliyetler semt merkezinde yoğunlaşmış durumdadır. Eğer Çelebi satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, tarım ya da hayvancılık faaliyetlerinden biri ile ilgileniyor olmanız yararınıza olacaktır. 

Çelebi Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiler ışığında, Çelebi ilçesinde hayatını sürdürenlerin sayısının 3.024 kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Bu kişilerin %51.32’si erkek, geriye kalan %48.68’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin nüfus grafiği hareketli bir görünüme sahiptir. Popülasyonun artış hızı yaklaşık %43.73 ile hem kent hem de ülke ortalamasının üzerindedir. Bir önceki yıllarda eksilerde seyreden nüfus artışı 2018 yılı itibari ile artışa geçmiştir. Büyük bir sıçrama meydana gelmiştir. İlçe, dört mahalle ve on üç köyden meydana gelmiştir. Biz bu mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre Kırıkkale Çelebi satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

  • Fatih Mahallesi (374 kişilik nüfusu ile semtin en büyük mahallesi olma özelliği taşımaktadır. ) 
  • Barbaros Mahallesi
  • Gülveren Mahallesi
  • Yeni Mahalle 

Eğer Çelebi satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Çelebi satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.