Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karakeçilicancel
Kırıkkalecancel

Kırıkkale Karakeçili Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Karakeçili Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Karakeçili satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Gelin, bu güzel ve şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Karakeçili, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırıkkale iline bağlı dokuz yerleşim biriminden yalnızca biridir. İlçe aynı zamanda kentin en sakin ikinci şehridir. Kent nüfusunun yalnızca %1.33’ü burada ikamet etmektedir. Karakeçili ilçesinden sonra Çelebi semti gelmektedir. İlçenin kurucu isimleri Oğuzların Kayı boyunun Karakeçili aşiretinden gelmektedir. İlçe ismini buradan almıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucularından olan Ertuğrul Gazi de bu aşirete mensuptur. Semt, 1957 yılına kadar bir nahiye statüsünde kalmıştır. Ancak bu tarihten sonra bir belediye teşkilatı kurulmuş ve bu şekilde yönetilmiştir. Tüm bunlara ek olarak 25 Mayıs 1990 günü çıkan bir kanun ile de ilçe statüsüne kavuşmuştur. 

Karakeçilli Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Karakeçili satılık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değineceğiz. İlçe hakkında ilk bilmeniz gereken şey doğal yapısı ve hava koşullarıdır. Karakeçili ilçesi 225 kilometrekarelik oldukça küçük bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 110 metredir. Semtin kuzeyin Bahşili, doğusunda Keskin ve Çelebi ilçeleri, güneyinde ise Ankara’ya bağlı olan Bala semti bulunmaktadır. İlçe, kent merkezinden yaklaşık 45 kilometre uzakta bulunmaktadır. Ankara’ya uzaklığı ise ortalama 95 kilometredir. Karakeçili ilçesinde karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kış aylarında genellikle sıcaklıklar eksilerde seyretmektedir. Yağışın az olduğu bölgenin bitki örtüsü bozkırdır. En yağışlı mevsimi ise sonbahardır. Karakeçili satılık konut almayı düşünenlerin ilçenin coğrafi koşullarını göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Karakeçili Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin emlak piyasası ve konut tipi üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Bu nedenle Kırıkkale Karakeçili satılık ev düşünenlerin semtin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçedeki en temel ekonomik faaliyet tarımdır. Yerel halkın büyük bir bölümü bu ekonomik faaliyet sayesinde geçimini sağlar. Modern ve sulu tarım yapılabilen bölgelerinde ürün verimi ve çeşitliliği yüksektir. İlçe topraklarının büyük bir bölümü tarıma elverişlidir. Yaklaşık 225.000 dekar arazi tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. İlçede sıklıkla fundalık, çayır ve meralar rastlanır. Buna ek olarak semtte meyvecilik ve sebzecilik faaliyetleri gelişmiştir, devlet tarafından da desteklenmektedir. Kooperatifler tarafından kurulan seralar, yerel halkın kullanımına sunulmuştur. İlçede ceviz yetiştirmek için bir çaba bulunmaktadır. Semtte genellikle arpa, nohut, buğday, mercimek, ayçiçeği, pancar, kimyon, mısır ve fasulye ekimi yapılmaktadır. Buna ek olarak sebze, meyve ve bağcılık da gelişmiştir.

Eğer Karakeçili satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Karakeçili satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.