/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Keskincancel

Kırıkkale Keskin Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu

Keskin Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Keskin satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Keskin ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Keskin ilçesi, ilk olarak Ankara iline bağlıydı. Ancak daha sonra, Türkiye’de bulunan en önemli sanayi şehirlerinden biri olan Kırıkkale iline bağlanmıştır. Kırıkkale il merkezi dahil olmak üzere, diğer tüm ilçelerden daha büyük bir yüz ölçümüne sahiptir. 

Keskin Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

Öncelikle Keskin ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırıkkale iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.463 km2’dir ve denizden yüksekliği de 1.140 metredir. Keskin satılık konut düşünenler için ilçede sıcak ve ılıman bir iklimin hâkim olduğu görülmektedir. Kış aylarında, yaz aylarına nazaran daha çok yağış düştüğü gözlemlenmiştir. Yıllık ortalama sıcaklık 9,8 santigrat derecedir. Bir yılda ilçeye düşen yağış miktarı ortalama 445 milimetredir. Ağustos ayı, yılın en yağışsız ayıdır. Mayıs ayı ise yılın en çok yağış alan ayıdır. Ortalama 20,1 santigrat derece ile en sıcak ay Temmuz ayıdır. Ortalama -1,7 derece ile Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır. 

Keskin Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Keskin ilçesinde toplam 18.139 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %53,96’sı erkek olup geriye kalan %46,04’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, düzensiz bir nüfus gidişatı mevcuttur. İlçenin güncel nüfus artışı %5,40 olarak tespit edilmiştir. İlçe sakinlerinin yaş gruplarına bakılırsa ilçede en çok orta yaş grubunda sayılabilecek bireyler bulunmaktadır. Keskin ilçesinde oturan kişilerin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en çok lise mezunu mevcuttur. İkinci sırada ilkokul mezunları takip etmektedir. Her ne kadar nüfusun çoğunluğu Kırıkkaleli olsa da ilçe içerisinde Kırşehir ve Ankara illerinden gelip Keskin’de yaşamayı tercih eden kişiler de vardır.

Keskin ilçesinde toplam 6 adet mahalle ve 55 adet köy bulunmaktadır. Keskin satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Altuntaş Mahallesi,
  • Bozkurt Mahallesi,
  • Gündoğdu Mahallesi,
  • Maden Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Yenice Mahallesi.

Eğer siz de Keskin Altuntaş Mahallesi satılık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.