/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kırıkkale Sulakyurt Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Sulakyurtcancel
Kırıkkalecancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sulakyurt Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Sulakyurt satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Sulakyurt ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

1989 senesinde, Ankara iline bağlı olmasına rağmen Kırıkkale iline bağlanması üzerine karar alınmıştır. İlçenin geniş tarihî zenginliğinden ötürü, pek çok tarihî esere ev sahipliği yapmaktadır. Bunların arasında Şeyh Şamii Cami ve Türbesi, Yeşilyazı Cami ve Türbesi, Kalekışla Köyü Kalesi, Gavurevi Ören Yeri ve kaya sığınakları da bulunmaktadır.

Sulakyurt Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Sulakyurt ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırıkkale iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 754 km2’dir ve denizden yüksekliği de 840 metredir. Son zamanlarda, ilçe içerisinde sürmekte olan bir baraj yapımı söz konusudur. İlçe, Karagüney Dağı’nın kuzey eteklerinde kurulmuştur. Kırıkkale il merkezine yaklaşık 52 kilometre uzaklıkta, Ankara iline ise neredeyse 130 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozkırlar meydana getirmektedir. İlçe sınırları içerisinde bulunan akarsular arasında Kızılırmak ve Sulakyurt Çayı mevcuttur. İlçede bulunan tüm köylere giden yollar asfalt kaplandığı için, ulaşım oldukça rahattır.

Sulakyurt Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Sulakyurt satılık ev düşünenler için ilçeye karasal iklim hakimdir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 11 santigrat derecedir. Bir senede ilçeye düşen ortalama yağış miktarı ise 410 milimetredir. İlçede oldukça az sayıda kamu kuruluşu ve dairesi bulunmaktadır. 

Sulakyurt Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sulakyurt ilçesinde toplam 8.531 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %52,97’si erkek olup geriye kalan %47,03’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, her ne kadar genel bir nüfus düşüşü içerisinde olsa da son senede ilçemizde büyük bir artış gözlemlenmiştir. İlçenin güncel nüfus artışı %31,17 olarak tespit edilmiştir. 

Sulakyurt ilçesinde toplam 7 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Sulakyurt satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Yeni Öz Mahallesi,
  • Yayla Mahallesi,
  • Yükselen Mahallesi,
  • Yeşilyurt Mahallesi,
  • Yıldız Mahallesi,
  • Yenihayat Mahallesi.

Eğer siz de Sulakyurt satılık köy evi gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.