/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yahşihancancel

Kırıkkale Yahşihan Satılık Daire

araması için 38 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yahşihan Satılık Daire Seçeceklere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Yahşihan satılık daire düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Yahşiya, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırıkkale şehrine bağlı bir yerleşim birimidir. Bölgenin en önemli illerinden biri olan Kırıkkale dokuz ilçeden meydana gelmiştir. Yahşihan ise, kentin Merkez ilçesinden sonra en gelişmiş ikinci yerleşimidir. Aynı zamanda şehrin en kalabalık ikinci semti olma özelliği taşımaktadır. İlçe, 198 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerinde kurulmasına rağmen, sanayi tesislerinin kurulması ile hızlı bir şekilde gelişmiştir. Bugün de gelişim potansiyeli ve hızı bir hayli yüksektir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 680 mteredir. Bu rakam semt merkezinde beş yüz metre civarına kadar da düşmektedir.

Yahşihan Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgedeki yaşayıştan emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki edebilmektedir. Konut tipini belirlemekte, nüfus yoğunluğunu arttırmakta veya azaltmaktadır. Bu sebeple Yahşihan satılık ev düşünenlerin yazının ikinci kısmında semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Yahşihan ilçesinin ekonomisi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Yerel halkın büyük bir bölümü şeker pancarı, buğday, arpa, mısır üretimi ile geçimlerini sağlamaktadır. Buna ek olarak ilçede yaşamını sürdürenlerin küçük bir kısmı sebzecilik ve meyvecilik de yapmaktadır. Ancak modern tarım yöntemlerinin çok kullanılmaması alınan verimi ve çeşitliliği arttırmıştır. Yahşihan ilçesi, Kırıkkale’deki sanayi tesislerinin toplandığı bir yerleşim birimidir. Bu nedenle ilçede bulunan orta ve büyük çaplı sanayi tesisleri birçok kişiye geçim imkanı sağlamaktadır. Eğer bahsi geçen ekonomik faaliyetlerden birinde çalışıyorsanız Yahşihan satılık konut düşünceniz oldukça isabetli olacaktır.

Yahşihan Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanmış olan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiler ışığında, kentte ikamet edenlerin sayısı 31.308 kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçede yaşayanların %49.15’i erkek, geriye kalan %50.85’i ise kadındır. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %10.92’sine ev sahipliği yapmaktadır. 1990 yılında kurulan ilçenin nüfus grafiği oldukça hareketlidir. Bölgenin popülasyonu 2008 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bugün de nüfus artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı ortalama %16.21 civarındadır. İlçe mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Biz bu mahalleleri nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Kırıkkale Yahşihan satılık ev düşünenler, araştırmalarını aşağıda sıralanmış olan mahallelerden birinde veya birkaçında sürdürebilirler:

 • Yenişehir Mahallesi 
 • Erenler Mahallesi
 • Yeşil Vadi Mahallesi
 • Hacı Bey Mahallesi
 • Seyrantepe Mahallesi
 • Doğanlık Mahallesi
 • Kadıoğlu Mahallesi
 • Alaaddin Mahallesi
 • Emirler Mahallesi
 • Bayraktepe Mahallesi

Eğer Yahşihan satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Yahşihan satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Yahşihan Satılık Daire
Kırıkkale Yahşihan Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kırıkkale Satılık Daire
 • Kırklareli Babaeski Satılık Daire
 • Kırklareli Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi Satılık Ev
 • Kırklareli Lüleburgaz Atatürk Mahallesi Satılık Ev
 • Kırklareli Lüleburgaz Barış Mahallesi Satılık Ev
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.