Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kırklareli Babaeski Satılık Daire

araması için 12 ilan bulundu
search
Babaeskicancel
Kırklarelicancel

Babaeski Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Babaeski satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Babaeski ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçede her sene Babaeski Tarım Festivali düzenlenmektedir. Bu festivale dernekler, basın organları, sanayici ve esnaf temsilcileri, tarım ve eğitim kuruluşları gibi birçok kol katılmaktadır. Önceleri “Karpuz Festivali” olarak anılsa da 40 senedir her sene düzenlenen festivalin adı “Tarım Festivali” olmuştur. Bu festival yardımıyla ilk defa Avrupa’ya karpuz ihracı gerçekleşmiştir. 

Babaeski Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Babaeski ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trakya Bölümü’ndeki Kırklareli iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 652 km2’dir ve denizden yüksekliği de 70 metredir. Babaeski ilçesi, Ergene Ovası üzerine kurulmuş olduğundan ötürü, ilçede neredeyse hiç yüksek alan ya da dağ bulunmamaktadır. Ancak ilçenin kuzey tarafında, yüksekliği 150 metreyi geçmeyen, Yıldız Dağları’nın uzantıları mevcuttur. İlçedeki tüm ovalar, aynı zamanda birer tarım alanı işlevi görmektedir. İlçenin su kaynaklarının bir kısmını Ergene Nehri karşılar. Bunun dışında ilçede Cürtlen Dere (Kavak Deresi) ve Şeytan Deresi de yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan mekanların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Kırklareli il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Lüleburgaz ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güneybatı yönünde Pehlivanköy bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Tekirdağ ili bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise Edirne ili bulunmaktadır.

Babaeski Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Babaeski satılık ev düşünenler için ilçeye sıcak ve ılıman bir iklim hakimdir. Kış ayları, yaz aylarına göre daha çok yağış alır. Yıllık ortalama sıcaklık 14,0 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 614 milimetredir. Ortalama 23,9 santigrat dereceyle yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Ortalama 3,8 santigrat derece ileyse yılın en soğuk ayı Ocak ayıdır. 

Babaeskili halk, geçimini çoğunlukla tarım ve sanayi sektörlerinden elde eder. Aynı zamanda hayvancılık ile ilgilenen vatandaşlar da bulunmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda ayçiçeği, karpuz, kanola ve buğday gibi ürünler meydana gelir. Unlu mamuller, tahıl ürünleri ve peynir imalatı da ilçede gelişen ekonomi kollarından birkaçıdır. 

Babaeski Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Babaeski ilçesinde toplam 48.391 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,70’i erkek olup geriye kalan %48,30’unu kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe senelerden beri oldukça sabit ve stabil bir nüfus gidişatı göstermiştir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,34 olarak tespit edilmiştir. 

Babaeski ilçesinde toplam 21 adet mahalle ve 31 adet köy bulunmaktadır. Babaeski satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği kalabalık mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Gazikemal Mahallesi,
  • Dindoğru Mahallesi,
  • Gaziosmanpaşa Mahallesi,
  • Atatürk Mahallesi,
  • Hacıhasan Mahallesi.

Eğer siz de Babaeski sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.