Emlakjet

Kırklareli Demirköy Satılık Daire

araması için 47 ilan bulundu
search
Demirköycancel
Kırklarelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Demirköy Satılık Daire Bakanlar İçin Tercih Rehberi 

Demirköy satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Demirköy, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kırklareli ilçesine bağlı bir yerleşim birimidir. Kırklareli, sekiz ilçeden meydana gelmiş büyük bir kenttir. Demirköy ise kentin en gelişmiş altıncı yerleşim birimidir. Aynı zamanda şehrin en kalabalık altıncı ilçesidir. İlçede ikamet edenler, kent nüfusunun yaklaşık %2.52’sine ev sahipliği yapmaktadır. 1914 yılında çıkan bir kanun ile kurulan ilçe, Yıldız Dağlarının 400 metre yukarısında yer almaktadır. İlçe, 888 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından şehrin en büyük ikinci ilçesidir. Buna ek olarak semtin denizden yüksekliği, ortalama 300 metre ve civarındadır. İlçe doğal güzellikleri ve sakin yaşamı ile yerle halkın ilgisini çekmektedir.

Demirköy Satılık Daire Bakanlara Semtin Ekonomik Durumu 

Demirköy satılık ev arayışı içerisinde olanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin ekonomisine, sahip olduğu istihdam potansiyeline ve gelişim düzeyine değindik. Bir bölgenin ekonomisi, o bölgedeki emlak piyasasından konut tipine kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Bu sebeple yazının bu bölümünü dikkatlice okumanız gerekmektedir. Kent merkezinden tam yetmiş dört kilometre uzakta yer alan semtte ekonomik hayat tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçedeki yerel halkın büyük bir bölümü sebze ve meyve üretimi ile geçimini sağlamaktadır. İlçede lahana, pırasa, taze fasulye, soğan, sarımsak, biber ve domates üretimi yapılmaktadır. Buna ek olarak ilçede kiraz ve çavdar yetiştirilmektedir. Semtte yer alan ayçiçeği tarlaları da önemli bir geçim kaynağıdır. Buna ek olarak semtte, sığır, koyun, kıl keçisi besiciliği yaygındır. İlçede arıcılık faaliyetleri de gelişmiştir. Semt merkezinde ticari faaliyetler yoğunlaşmıştır. Ancak yerel halkın büyük bir bölümü bu iki faaliyetten geçimini sağlamaktadır. Demirköy satılık konut düşünenlerin bu bilgileri göz önünde bulundurarak, son kararlarını buna göre vermeleri gerekmektedir. 

Demirköy Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre Küre ilçesinde hayatını devam ettirenlerin sayısı tam olarak 9093 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %54.83’ü erkeklerden, %45.17’si ise kadınlardan meydana gelmektedir. İlçede nüfus dengeli bir şekilde dağılmamıştır. Semtin nüfusu sürekli olarak dalgalanmaktadır. 2017 yılından sonra ise artışa geçmiştir. Bugün de popülasyon daha çok artma eğilimindedir. İlçedeki nüfusun artış hızı %7.5 civarındadır. Semt, mahalle ve köylerden oluşmuştur. Kırklareli Demirköy satılık ev tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

  • Hamdibey Mahallesi ( 1564 kişilik nüfusu ile semtin en gelişmiş ve en kalabalık mahallesidir. ) 
  • Yeni Mahallesi
  • Orhaniye Mahallesi
  • Deniz Mahallesi
  • Yenice Mahallesi

Eğer Demirköy  satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Demirköy satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.