/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kofçazcancel

Kırklareli Kofçaz Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kofçaz Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Kofçaz satılık daire seçmeyi düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgilere değindik. İlçenin ikliminden mahallelerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız. Kofçaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kırklareli iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kırklareli, sekiz ilçeden meydana gelmiştir. Kofçaz ilçesi ise semtin en sakin ilçesidir. 1369 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılan ilçede bilinen ilk yerleşimin ne zaman olduğu tam olarak kanıtlanamamıştır. İlçe, Balkan Savaşları sırasında Bulgarların ve Yunanlıların işgaline uğramıştır. Balkan bozgunu ile geri çekilen Osmanlı ordusu, daha sonra II. Balkan Savaşları ile yeniden bölgeye hakim olmuştur. İlçede Kıpçak Türkleri ile Bulgar Türkleri bir arada yüzyıllarca barış içinde yaşamıştır. İlçede çoğunlukla Pomaklar yaşamaktadır. Semt cumhuriyet döneminde Keşirlik adını almıştır ve nahiye statüsünde kalmıştır. Daha sonra 1959 yılında ilçe statüsüne kavuşmuş ve bugünkü ismini  almıştır.

Kofçaz Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Kofçaz satılık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değineceğiz. İlçe hakkında ilk bilmeniz gereken şey doğal yapısı ve hava koşullarıdır. Kofçaz  ilçesi 465 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 640 metredir. İlçe, kentin kuzey hattında yer almaktadır. İl merkezinden uzaklığı ise yaklaşık olarak yirmi altı kilometredir. İlçe merkezinden kent merkezine yarım saatte ulaşmak mümkündür. İlçe Yıldız Dağları’nın eteklerine kurulmuştur. Bu sebeple de ormanlık arazi sayısı bir hayli fazladır. Semt, dağlık ve engebeli bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Çok sayıda akarsuyun olduğu semtte Kayalı Barajı bulunmaktadır. Baraj iklim koşullarının yumuşamasını da sağlamıştır. İlçedeki en yüksek nokta Kiraz Tepesi’dir. 759 metrelik bir rakıma sahiptir. Semtte Marmara iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar genellikle soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kofçaz satılık konut düşünenlerin, özellikle de başka il veya ilçelerden gelerek bölgeye yerleşenlerin bu bilgileri hatırında tutarak karar vermesi son derece önemlidir.

Kofçaz Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

Kofçaz semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 2368’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %52.07’si erkek,  %47.93’ü ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere çok dengeli dağılmamıştır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.66’ına ev sahipliği yapmaktadır. 1959 yılında kurulan ilçenin nüfus grafiği oldukça hareketlidir. 2019 yılı itibari ile de ilçenin nüfusu azalma eğilimindedir. Bu durum 2013 yılından beri devam etmektedir. Bugün popülasyonun artış hızı ise -%2.71 civarındadır. İlçe iki mahalle ve on altı köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler ve köyler Kofçaz satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

  • Yeni Mahalle
  • Yeşillik Mahallesi 
  • Ahlatlı Köyü
  • Ahmetler Köyü
  • Elmacık Köyü
  • Kocayazı Köyü
  • Kula Köyü
  • Tatlıpınar Köyü
  • Terzidere Köyü
  • Topçular Köyü

Eğer Kofçaz  satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kofçaz satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kofçaz Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.