Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kofçazcancel
Kırklarelicancel

Kırklareli Kofçaz Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kofçaz Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Kofçaz satılık daire seçmeyi düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgilere değindik. İlçenin ikliminden mahallelerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız. Kofçaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kırklareli iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kırklareli, sekiz ilçeden meydana gelmiştir. Kofçaz ilçesi ise semtin en sakin ilçesidir. 1369 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılan ilçede bilinen ilk yerleşimin ne zaman olduğu tam olarak kanıtlanamamıştır. İlçe, Balkan Savaşları sırasında Bulgarların ve Yunanlıların işgaline uğramıştır. Balkan bozgunu ile geri çekilen Osmanlı ordusu, daha sonra II. Balkan Savaşları ile yeniden bölgeye hakim olmuştur. İlçede Kıpçak Türkleri ile Bulgar Türkleri bir arada yüzyıllarca barış içinde yaşamıştır. İlçede çoğunlukla Pomaklar yaşamaktadır. Semt cumhuriyet döneminde Keşirlik adını almıştır ve nahiye statüsünde kalmıştır. Daha sonra 1959 yılında ilçe statüsüne kavuşmuş ve bugünkü ismini  almıştır.

Kofçaz Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Kofçaz satılık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değineceğiz. İlçe hakkında ilk bilmeniz gereken şey doğal yapısı ve hava koşullarıdır. Kofçaz  ilçesi 465 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 640 metredir. İlçe, kentin kuzey hattında yer almaktadır. İl merkezinden uzaklığı ise yaklaşık olarak yirmi altı kilometredir. İlçe merkezinden kent merkezine yarım saatte ulaşmak mümkündür. İlçe Yıldız Dağları’nın eteklerine kurulmuştur. Bu sebeple de ormanlık arazi sayısı bir hayli fazladır. Semt, dağlık ve engebeli bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Çok sayıda akarsuyun olduğu semtte Kayalı Barajı bulunmaktadır. Baraj iklim koşullarının yumuşamasını da sağlamıştır. İlçedeki en yüksek nokta Kiraz Tepesi’dir. 759 metrelik bir rakıma sahiptir. Semtte Marmara iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar genellikle soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kofçaz satılık konut düşünenlerin, özellikle de başka il veya ilçelerden gelerek bölgeye yerleşenlerin bu bilgileri hatırında tutarak karar vermesi son derece önemlidir.

Kofçaz Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

Kofçaz semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 2368’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %52.07’si erkek,  %47.93’ü ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere çok dengeli dağılmamıştır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.66’ına ev sahipliği yapmaktadır. 1959 yılında kurulan ilçenin nüfus grafiği oldukça hareketlidir. 2019 yılı itibari ile de ilçenin nüfusu azalma eğilimindedir. Bu durum 2013 yılından beri devam etmektedir. Bugün popülasyonun artış hızı ise -%2.71 civarındadır. İlçe iki mahalle ve on altı köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler ve köyler Kofçaz satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Yeni Mahalle
 • Yeşillik Mahallesi 
 • Ahlatlı Köyü
 • Ahmetler Köyü
 • Elmacık Köyü
 • Kocayazı Köyü
 • Kula Köyü
 • Tatlıpınar Köyü
 • Terzidere Köyü
 • Topçular Köyü

Eğer Kofçaz  satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kofçaz satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Kırklareli Kofçaz Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Kırklareli Kofçaz Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Kırklareli Kofçaz Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Lüleburgaz Atatürk Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Lüleburgaz Büyükkarıştıran Bld. (Küçükkarıştıran Mahallesi) Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Lüleburgaz Gençlik Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sahibinden Lüleburgaz Hürriyet Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.