Emlakjet

Kırklareli Pehlivanköy Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Pehlivanköycancel
Kırklarelicancel

Pehlivanköy Satılık Daire Arayışı İçerisinde Olanlar İçin İlçe Rehberi 

Pehlivanköy satılık daire tercih etmeyi düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine, ikliminden demografik durumuna kadar birçok farklı konuya değindik. Pehlivanköy, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kırklareli ilinde yer alan bir ilçedir. Kırklareli ili, Marmara Bölgesi’nde bulunmaktadır ve sekiz ilçeden meydana gelmiştir. Bölgenin halk arasında daha çok bilinen ve kullanılan ismi Pavli’dir. İlçede bu ismi taşıyan bir panayır her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir. Pomakların yoğun olarak yaşadığı ilçede düzenlenen bu panayır, Pomak Bayramı olarak da bilinir. Demiryolu ulaşımının da olduğu semtte 1889 yılından kalan bir tarihi gar bulunmaktadır. Bu gar, ilçede ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Semtte bilinen ilk yerleşim milattan önce 700’lü yıllarda başlamıştır. Ergene Nehri’nin kıyılarına kurulmuş olan semtte, uzun yıllar Traklar yaşamıştır. Daha sonra Makedonlar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. Pehlivanköy satılık ev tercih edecekler, yüzyıllardır birçok medeniye ev sahipliği yapmış tarih kokan bir bölgede yaşama imkanına erişecektir.

Pehlivanköy Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Doğal Yapısı ve İklim Durumu

Pehlivanköy satılık konut düşünenlerin ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple de yazının ikinci bölümünde semtin doğasına değindik. Pehlivanköy, 112 kilometrekarelik bir arazi üzerine yayılmıştır. Yüzölçümü bakımından şehrin en küçük yerleşim birimidir. Semtin denizden yüksekliği yalnızca 25 metredir. Kısacası düzlük, engebesi az bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçe, kent merkezinden altmış iki kilometre mesafede yer almaktadır. Semtten Ergene Nehri geçmekte, adeta bölgeye hayat vermektedir. Trakya Bölümü’nde yer alan Pehlivanköy ilçesi, şehrin güneybatı hattında yer almaktadır. İlçenin doğusunda ve kuzeyinde Babaeski, batısında Edirne, güneyinde ise Tekirdağ’a bağlı ilçeler ile çevrili vaziyettedir. Semtten geçen Ergene Nehri yüzünden sık sık ilçeyi su basmaktadır. Bölgede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. 

Pehlivanköy Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 3565 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %50.46’sı erkek, %49.54’ü ise kadındır. Buna ek olarak kent nüfusunun yaklaşık %0.99’i burada yaşamaktadır. İlçede kilometrekareye düşen kişi sayısı 12 olarak hesaplanmıştır. 1958 yılında çıkan bir kanun ile kurulan ilçenin popülasyonu 2008 yılından beri sürekli olarak azalmaktadır. Bu eğilim, 2019 yılında da devam etmektedir. İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Biz mahalle ve köyleri, gelişmişliklerine göre Kırklareli Pehlivanköy satılık ev düşünenler için sıralanmıştır:

  • Kazımdirik Mahallesi (641 kişilik nüfusu ile semtin en büyük yerleşim birimidir. )
  • Kurtuluş Mahallesi  
  • Ergene Mahallesi 
  • Akarca Köyü
  • Doğanca Köyü
  • Hıdırca Köyü
  • Kuştepe köyü
  • Yeşilova Köyü
  • Kuştepe Köyü
  • Yeşilpınar köyü 

Eğer Pehlivanköy satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Pehlivanköy satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.