Emlakjet

Kırklareli Pınarhisar Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu
search
Pınarhisarcancel
Kırklarelicancel

Pınarhisar Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Pınarhisar satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Pınarhisar ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Pınarhisar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Pınarhisar ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırklareli iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 581 km2’dir ve denizden yüksekliği de 192 metredir. Eski İstanbul Yolu üzerinde bulunmaktadır. Böylelikle Lüleburgaz ile Kırklareli merkezi arasında bulunan yol kavşağı üzerinde konuşlanmıştır. İlçenin kuzey tarafında yükseltisi 500 ila 600 metreyi geçmeyen kayalıklar ve tepeler bulunmaktadır. Aynı zamanda ilçenin kuzey bölümünde ormanlık alanlar çoğunluktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Vize ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Kırklareli il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Lüleburgaz ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında ise Demirköy ilçesi bulunmaktadır. 

Pınarhisar Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Pınarhisar satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede sıcak ve ılıman hava koşulları hakimdir. Kış aylarında, yaz aylarına nazaran daha çok yağış düştüğü tespit edilmiştir. Yıllık ortalama sıcaklık 12,7 santigrat derece olarak ölçülmüştür. İlçeye bir senede düşen ortalama yağış miktarı ise 605 milimetredir. Ortalama 22,3 santigrat derece ile Temmuz ayı yılın en sıcak ayıdır. Benzer şekilde ortalama 2,8 santigrat derece ile Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır.

İlçenin başlıca ekonomik kaynağı tarım faaliyetidir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sonucunda en çok buğday ve ayçiçeği çıkar. Bunların yanı sıra patlıcan, ıspanak, domates, biber ve lahana gibi çeşitli ürünlere de toprağı elverişlidir.

Pınarhisar Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Pınarhisar ilçesinde toplam 18.375 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %53,03’ü erkek olup geriye kalan %46,97’sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu oldukça sabit ve stabil bir şekilde ilerlemektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,75olarak tespit edilmiştir. 

Pınarhisar ilçesinde toplam 7 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Pınarhisar satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Akarlar Mahallesi,
 • Beylik Mahallesi,
 • Camiikebir Mahallesi,
 • Dere Mahallesi,
 • Işıklar Mahallesi,
 • Orta Mahallesi,
 • Yenicamii Mahallesi.

Eğer siz de Pınarhisar Yenice satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Haziran Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Haziran Ayı Gayrimenkul Raporu

22 Temmuz 2024

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.