/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Vizecancel

Kırklareli Vize Satılık Daire

araması için 26 ilan bulundu

Vize Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Vize satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeye yer verdiğimiz biz yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerine iklimine, tarihine, mahallelerine ve nüfusuna değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve giden yolda bir adım daha atmış olacaksınız. Vize, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kırklareli iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kırklareli, sekiz ilçeden meydana gelmiştir. Vize ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık dördüncü ilçesidir. Ondan önce Babaeski, Merkez ve Lüleburgaz gelmektedir. Vize ilçesinde ikamet edenler, kent nüfusunun  %7.79’una tekabül etmektedir. İlçe, 1089 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak 320 metredir. Kısacası semt, denizden 320 metre yukarıya kurulmuştur. İlçe, kentin doğusunda yer almaktadır. Tarihi ve doğal güzellikler ile ön plana çıkan semt “sakin şehir” ünvanına da sahiptir. Semt, İstanbul’dan 140 kilometre uzakta yer almaktadır. Semtte karasal iklim koşulları görülmektedir. Vize satılık ev düşünenlerin, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı bir semtte emlak sahibi olacağını göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Vize Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Vize satılık konut tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız derlemenin ikinci bölümünde semtin tarihine kısaca değinmek istedik. Zira tarihi bildiğiniz bir bölgeye kendinizi daha çok ait hissedebilirsiniz. Vize ilçesi,  tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Başka isimlerle de anılmıştır. Bu isimlerden bazıları Byzia, Bida, Biza, Vyza,Vizil ve en son olarak da Vize’dir. İlçenin ismi daha çok Poseidon’un oğlu Byzas’tan gelmektedir. Byzas, Trakların dilinde keçi anlamına gelmektedir. Bölgede bilinen ilk yerleşimi Trakların bir kolu olan Astailer yapmıştır. Daha sonra ilçede Persler, Romalılar, Keltler, Peçenekler, Bizanslılar, Bulgarlar ve Osmanlılar hüküm sürmüştür. Osmanlı İmparatorluğu’nun Rumeli Eyaleti’nin bir sancağı olan olan ilçe merkezi bir konumda yer almıştır. Semtte, hemen her dönemden kalma birçok kilise, cami, manastır, değirmen, han ve hamam bulunmaktadır. I. Viyana Seferi esnasında Kanuni Sultan Süleyman’ın güzergahı üzerinde yer alan ilçede bir adet de Sultanlar Yolu ismi taşıyan yol bulunmaktadır.

Vize Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

Vize ilçesi, Kırıkkale kentinin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 28.122  kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %51.02’si erkek, geriye kalan %48.98’i ise kadındır. Cumhuriyetten önce kurulan ilçede nüfus cinsiyetlere çok dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. İlçenin nüfus grafiği oldukça hareketlidir.2016-2017 yılları arasında azalan nüfus, 2017 yılından sonra artışa geçmiştir. Bugün de artma eğilimindedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %2.79 civarındadır. Bu rakam kent ortalamasına yakındır. İlçe birçok mahalle ve köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler ise Kırklareli Vize satılık ev düşünenler için aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim biriminde araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Devlet Mahallesi 
 • Evren Mahallesi
 • Namık Kemal Mahallesi
 • Gazi Mahallesi
 • Güven Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Mehmet Akif Mahallesi
 • Zafer Mahallesi
 • Kale Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi

Eğer Vize satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Vize satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

Vize Satılık Daire
Kırklareli Vize Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kırklareli Satılık Daire
 • Kırşehir Kaman Satılık Daire
 • Kırşehir Merkez Ahievran Mahallesi Satılık Ev
 • Kırşehir Merkez Medrese Mahallesi Satılık Ev
 • Kırşehir Merkez Nasuhdede Mahallesi Satılık Ev
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.