/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçakentcancel

Kırşehir Akçakent Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Akçakent Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Akçakent satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Akçakent ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

20 Şubat 1965 gününde, önceden adı Şehricedit Köyü olarak bilinen bu bölgenin adı Akçakent olmuştur. Aynı gün içerisinde de bir bucak merkezi olarak ilan edilmiştir. O günden itibaren Çiçekdağı ilçesine bağlı olan Akçakent, 9 Mayıs 1990 tarihinde ilçe statüsünü elde etmiştir.

Akçakent Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Akçakent ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırşehir iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 583,3 km2’dir ve denizden yüksekliği de 1.404 metredir. Kırşehir ilinde bulunan, yükseltisi en fazla olan ilçedir. Kırşehir il merkezine 65 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. İlçe sınırları dahilinde Kılıçözü Vadisi ve Karlı Tepe yer almaktadır. İlçedeki çoğu arazi oldukça engebelidir, ayrıca birden fazla mevsimlik nehir tarafından bölünmüş şekilde varlıklarını sürdürmektedir. İlçede bulunan en önemli akarsulardan bir tanesi Kılıçözü Deresi’dir. Kılıçözü Deresi’nin de en önemli kolları Karaboğaz Dereleri, Acıöz Deresi ve Manahözü Deresi’dir. 

Akçakent Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Akçakent satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede step iklimi mevcuttur. Nispeten düşük miktarlarda yağış görülmektedir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 9,5 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde Akçakent’e düşen yağış miktarı ortalama 321 milimetredir. Ortalama 20,2 santigrat derece ile, Temmuz ayı yılın en sıcak ayıdır. Benzer bir şekilde ortalama -1,7 santigrat derece ile Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır. İlçe sakinleri, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile gelirlerini elde etmektedir. 

Akçakent Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Akçakent ilçesinde toplam 4.229 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,18’i kadın olup geriye kalan %49,82’sini erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu senelerden beri bir düşüş modeli içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artışı %11,13 olarak tespit edilmiştir. 

Akçakent ilçesinde toplam 3 adet mahalle ve 20 adet köy bulunmaktadır. Akçakent satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Şehricedid Mahallesi,
  • Yenikent Mahallesi,
  • Yeniyapan Mahallesi.

Eğer siz de Akçakent sahibinden satılık müstakil gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Akçakent Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.