Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akpınarcancel
Kırşehircancel

Kırşehir Akpınar Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Akpınar Satılık Daire Bakanlar İçin Tercih Kılavuzu 

Akpınar satılık daire düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Akpınar, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırşehir iline bağlı bir yerleşim birimidir. Bölgenin en gelişmiş illerinden biri olan Kırşehir,  yedi ilçeden meydana gelmiştir. İlin toplam nüfusu 241.868 iken, Akpınar ilçesi şehir nüfusunun yaklaşık olarak %3.24’üne ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak ilçe, kentin en gelişmiş beşinci semtidir. 1987 yılının Temmuz ayında çıkan bir kararname ile bugünkü statüsüne kavuşan ilçe, devlet karayolu üzerinde yer almaktadır. Bu durum gelişim potansiyelini arttırmaktadır. Sakin ve doğa ile iç içe bir yaşam olanağı sunan Akpınar, kentin en yeşil ilçesidir. Bölgenin orman varlığı hem kent hem de bölge ortalamasının üzerinde yer almaktadır.

Akpınar Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri o il veya ilçenin ekonomisinden konut tipine, emlak piyasasının canlılığından, konut fiyatlarına kadar birçok konuya doğrudan etkide bulunmaktadır. Bu sebeple Akpınar satılık ev düşünenlerin, semtin coğrafi özellikleri hakkında fikir sahibi olması son derece önemlidir.  Akpınar ilçesi, 528 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Kent merkezinden sonra ilin yüzölçümü bakımından en gelişmiş yerleşim birimidir. Semtin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1150 metredir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine konumlanmış ilçede, kışlar oldukça çetin ve sert geçmektedir. Bu durum bölgedeki ekonomik faaliyetler üzerinde belirleyicidir. Sert karasal iklimin hüküm sürdüğü ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yerel halkın büyük bir bölümü tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile geçimlerini sağlamaktadır. Bu nedenle gelir seviyesi çok yüksek değildir. Ancak ilçe temiz havası, her daim akan dereleri ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Akpınar satılık konut tercih edecekler tüm bu koşulları göz önünde bulundurarak hareket etmelidir.

Akpınar Satılık Daire Arayanlara İlçenin Nüfus Durumu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, semtte hayatını devam ettirenlerin sayısı 7826 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun 3893’ü erkek, 3933’ü ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin popülasyonu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. Ancak bugün nüfus grafiği yukarı yönlüdür. Daha açık bir ifade ile semtin nüfusu artma eğilimindedir. Semtteki popülasyonun artış hızı ise %8.48 olarak hesaplanmıştır. Kırşehir Akpınar satılık ev düşünenler için ilçeyi meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık. Szi de kendiniz için en uygun olan yerleşim birimini seçebilir ve aramalarınızı bu bölgede yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Şirinevler Mahallesi (767 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık mahallesidir. )
  • Hacı Hüseyin Efendi Mahallesi 
  • Kaleyazı Mahallesi
  • Ali Paşa Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Yenidoğan Mahallesi

Eğer Akpınar satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Akpınar satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Arayış sürecinizi kolaylaştırmak için, EmlakJet daima yanınızda!

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.