Emlakjet

Kırşehir Boztepe Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Boztepecancel
Kırşehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Boztepe Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Boztepe satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Boztepe ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçe, 9 Mayıs 1990 tarihinde ilçe statüsünü elde etmiştir. Ancak 2 Eylül 1991 tarihine kadar tam olarak faaliyete geçmemiştir. 

Boztepe Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Boztepe ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırşehir iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 562 km2’dir ve denizden yüksekliği de 1.157 metredir. Kırşehir ilinin kuzey bölümünde konuşlanmıştır. Kırşehir il merkezine de 15 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Boztepe ilçesi, geniş bir plato üzerinde kurulmuştur. İlçe arazisinin büyük bir kısmını Malya Ovası kaplamıştır. Seyfe Gölü’nden sonra kuzey ve batıya doğru, ilçe yükseltisi artış göstermektedir. Seyfe Pınarları haricinde, ilçe içerisinde önemli bir su kaynağı bulunmamaktadır. 

Boztepe Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Boztepe satılık ev arayan okuyucularımız için ilçenin iklimi, karasal iklim olarak sınıflandırılabilir. Yaz mevsiminde, tropikal hava kütleleri faktörü nedeni ile hava sıcaklamaktadır. Ancak kış mevsiminde polar hava kütlesi ile birlikte hava soğur. Yükseltisi nispeten fazla olduğu için, Kırşehir ilinin diğer ilçelerine göre, kar daha fazla süre yerde kalır. Bir yılda yağan yağış miktarının grafiğine bakılırsa Nisan ve Mayıs aylarında ilçeye düşen yağış miktarının arttığı görülecektir. İnsanlar ve kuraklık, ilçedeki ormanlık alanları yok etmiştir. 

İlçede oturan kişiler tarım ve hayvancılık sektörleri ile ilçe ekonomisini oluşturmaktadır. İlçeye kurulmuş olan küçük sanayi sitesi de ek bir gelir sağlamaktadır.

Boztepe Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Boztepe ilçesinde toplam 5.581 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,69’u erkek olup geriye kalan %49,31’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, son yılda ilginç bir nüfus artışı gözlemlenmiştir. İlçenin güncel nüfus artışı %6,57 olarak tespit edilmiştir. 

Boztepe ilçesinde toplam 3 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Boztepe satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Bağbaşı Mahallesi,
  • Orta Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi.

Eğer siz de Boztepe Bağbaşı satılık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.