/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiçekdağıcancel

Kırşehir Çiçekdağı Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Çiçekdağı Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Çiçekdağı satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Çiçekdağı, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırşehir iline bağlı yedi yerleşim biriminden yalnızca biridir. Kilometrekareye 37 kişinin düştüğü Kırşehir’de toplam 241.868 kişi yaşamını sürdürmektedir. Çiçekdağı ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık dördüncü ilçesidir. İlçe, şehrin yaklaşık oalrak %6.09’una ev sahipliği yapmaktadır. Semt, 950 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1300 metredir. Çiçekdağı, Kırşehir ilinden tam altmış beş kilometre uzakta yer almaktadır. Semt, şehir merkezinin kuzeydoğu hattında bulunmaktadır. İlçe, Akçakent, Akpınar, Boztepe ve Delice gibi semtler ile de komşu durumundadır. Çiçekdağı satılık ev düşünenler, oldukça merkezi bir konuma sahip bir yerleşim biriminde hayatlarını sürdürmek imkanı edinecektir.

Çiçekdağı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi o bölge ile yakınlaştırır. Sizden önce o topraklarda ne gibi maceraların yaşadığını bilmek ise son derece heyecan vericidir. Bu nedenle Çiçekdağı satılık konut düşünenlerin ilçenin tarihi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerekmektedir. Çiçekdağı’nda ilk yerleşimin ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmemektedir. Ancak bölgede insan yerleşimin milattan önceki çağlarda başladığına dair kanıtlar bulunmaktadır. Hititlerin, Friglerin, Urartuların, Perslerin, Romalıların ve Bizanslıların egemenliğinde uzun yıllar kalan ilçe, 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile bir Türk yurdu haline gelmiştir. 1421 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçen bölgede uzun yıllar Avşar Boyuna mensup aileler yaşamıştır. İlçe, 1845 yılında Yozgat iline bağlı bir nahiye halini almıştır. Daha sonra 1910 yılında çıkan bir kanun ile yeniden Kırşehir ilçesine bağlanmıştır. Önceleri Boyalık ismi ile anılan ilçenin adı 1930 yılında Çiçekdağı olarak kabul edilmiştir.

Çiçekdağı Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanmış olan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiler ışığında, kentte ikamet edenlerin sayısı 14.735 kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçede yaşayanların %48.46’sı erkek, geriye kalan %51.54’ü ise kadındır. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %6.09’una ev sahipliği yapmaktadır. Semtin nüfus grafiği ise bir hayli hareketlidir. İlçenin nüfusu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. Ancak bu durum 2018 yılı itibari ile değişmiştir. Bugün semtin nüfusu artma eğilimindedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %4.81 civarındadır. Kırşehir Çiçekdağı satılık ev düşünenler, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Yeni Mahalle 
 • Fevzi Çakmak Mahallesi 
 • Çiftlik Mahallesi
 • Çiçek Mahallesi
 • Yenişehir Mahallesi
 • Boyalık Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Osman Şevki Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Bağlarbaşı Mahallesi

Eğer Çiçekdağı satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Çiçekdağı satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, sizin için en uygun olan EmlakJet ilanını seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.