Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kamancancel
Kırşehircancel

Kırşehir Kaman Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Kaman Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Kaman satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kaman ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçede üretilen cevizler dünya çapında meşhurdur. Tarihî İpek Yolu üzerinde yer almak ile beraber, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün 25 Aralık tarihinde Samsun’dan Ankara’ya giderken geçtiği yol üzerinde bulunmaktadır. 

Kaman Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Kaman ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırşehir iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.185 km2’dir ve denizden yüksekliği de 1.100 metredir. Kırşehir ilinin en büyük ilçesi olup ilin batı tarafında yer almaktadır. Kırşehir il merkezine 53 kilometrelik bir mesafede konuşlanmıştır. İlçenin 15 kilometre uzağında, kuzey tarafında Ankara ile Kayseri illerini bağlayan yol geçmektedir. 1.808 metre ile Baran Dağı, Kaman’ın en yüksek bölgesidir. İlçenin suyu Kılıçözü Deresi’nden karşılanmaktadır. İlçenin bitki örtüsü pek zengin değildir. Bunun önemli sebeplerinden birisi, insan faaliyetleridir. Buna rağmen meyve ağaçları, kavak ve söğüt gibi türler görülebilmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey tarafında Keskin ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güneybatı tarafında Şereflikoçhisar ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu tarafında Akpınar ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güneydoğu tarafında Kırşehir il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında ise Çelebi ilçesi bulunmaktadır.

Kaman Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kaman satılık ev arayan okuyucularımız için karasal iklimin Kaman ilçesine hâkim olduğu görülmektedir. En sıcak ay Temmuz ayıdır. En düşük sıcaklık da Ocak ayında görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 10,2 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde Kaman’a düşen ortalama yağış miktarı 453 milimetredir. En fazla Aralık ayında yağmak ile birlikte, Ağustos ayı yılın en kurak ayıdır.

İlçede pek fazla sayıda sanayi teşkilatı bulunmamaktadır. Tarım ve hayvancılık sektörleri, ilçe ekonomisinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Baklagiller, hububat, sebze ve meyve gibi çeşitli ürünler yetiştirilebilmektedir.  

Kaman Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kaman ilçesinde toplam 37.233 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,08’i erkek olup geriye kalan %49,9’si kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu azalış göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %4,16 olarak tespit edilmiştir. 

Kaman ilçesinde toplam 15 adet mahalle ve 50 adet köy bulunmaktadır. Kaman satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Çiftlikli Mahallesi,
  • Sarıuşağı Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Cuma Mahallesi,
  • Ziyarettepe Mahallesi.

Eğer siz de Kaman Çiftlikli Mahallesi satılık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.