Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mucurcancel
Kırşehircancel

Kırşehir Mucur Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Mucur Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Mucur satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Mucur ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

1868 yılına kadar Niğde iline ait bir köy halinde var olmuştur. 6 Nisan 1914 gününde, ilçeden geçen Enver Paşa, halkın ilçe statüsü karşısındaki dileği ile karşılaşmasından sonra, 1918 senesinde Mucur bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 1957 senesinde de Kırşehir iline bağlanmıştır.

Mucur Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Mucur ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırşehir iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.088 km2’dir ve denizden yüksekliği de 1.100 metredir. Kırşehir il merkezine 23 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe sınırları içerisinde Ulusu, Acıöz ve Aflaközü gibi devamlı akarsular mevcuttur. Seyfe Gölü’nün etrafında düzlükler bulunmaktadır. İlçedeki en yüksek noktalar arasında Armutlu Tepesi, Köpekli Dağı ve Kırlangıç Tepesi vardır. Seyfe Gölü haricinde, Obruk Gölü de ilçe sınırları içerisindeki su kaynaklarından bir tanesidir. İlçede aynı zamanda tarihî bir önem taşıyan Solaklı ve Aksaklı Mağaraları da bulunmaktadır. 

Mucur Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Mucur satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede sıcak ve ılıman iklim görülmektedir. Kış aylarında, yaz aylarına nazaran daha fazla yağış düştüğü gözlemlenmiştir. Yıllık ortalama sıcaklık 10,7 santigrat derecedir. Mucur ilçesine bir senede düşen ortalama yağış miktarı 394 milimetredir. Ortalama 21,0 santigrat derece ile, yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Ortalama -0,3 santigrat derece ile de Ocak ayı, yılın en soğuk ayıdır.

Tarım sektörü, ilçe ekonomisinin %80’inini oluşturmaktadır. Modern yöntemler ile yapılan tarım faaliyetleri sonucunda arpa, ayçiçeği, buğday, mercimek ve pancar gibi ürünler elde edilmektedir. Tarım haricinde, hayvancılık sektörü de yaygın olarak görülmektedir. Kızılırmak yakınlarında sebzecilik yaygın olmak ile beraber, son yıllarda seracılık faaliyetlerine teşvik mevcuttur. 

Mucur Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Mucur ilçesinde toplam 18.763 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,52’si kadın olup geriye kalan %49,48’ini erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, nüfus senelerden beri sabit bir şekilde ilerlemektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,74 olarak tespit edilmiştir. 

Mucur ilçesinde toplam 7 adet mahalle ve 44 adet köy bulunmaktadır. Mucur satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Acıöz Mahallesi,
  • Hamidiye Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Osmangazi Mahallesi,
  • Solaklı Mahallesi,
  • Şatıroğlu Mahallesi,
  • Yenice Mahallesi.

Eğer siz de Mucur sahibinden satılık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.