Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kırşehir Satılık Daire

araması için 29 ilan bulundu
search
Kırşehircancel

Kırşehir Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterici Bilgiler İçeren Şehir Rehberi

Emlakjet.com olarak hayalinizdeki evi bulmaya yardım ederken, seçtiğiniz şehir hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz şehir rehberi hazırladık. Kırşehir satılık daire arayanlara şehrin genel bilgileri, iklimi, nüfusu, hastaneleri, üniversiteleri, tarihi yerleri ve konut satış piyasasını bulabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

 

1 Temmuz 1957 tarihinde il statüsüne yükseltilen Kırşehir, İç Anadolu Bölgesinin ortasında konumlanmaktadır. Adı uçsuz bucaksız kırın ortasında yükselmesinden dolayı ‘Kır şehri’ olarak kullanılmış ve zamanla halk dilinde Kırşehir olarak kullanılmaya başlanmıştır. Toplam yüzölçümü 6,570 kilometrekaredir. Kırşehir ilinin plaka kodu 40, il telefon alan kodu 386’dır. İlin 2018 yılı verilerine göre nüfusu 241.868’dir. Bu nüfus 121.590 kadın, 120.278 erkekten oluşmaktadır. Kırşehir satılık konut arayanlar için ilde kilometrekareye 37 insan düşmektedir. Çevresinde sınır olan iller; doğusunda Yozgat ve Nevşehir illeri, güneyinde Nevşehir ve Aksaray illeri, batısında Ankara ili, kuzeyinde Kırıkkale ve Yozgat illeri ile komşudur.

 

Kırşehir Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği İlçeleri

2016 yılı TÜİK verilerine göre merkez ilçesi ile birlikte 7 ilçesi, 10 belediyesi, 67 mahallesi ve 252 köyü vardır. En çok tercih edilen ilçelerden biri olan Merkez ilçesindeki Kırşehir Ahi Evran Mahallesi satılık daire ilanlarını listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Diğerleri ise şu şekilde;

 

  • Akpınar İlçesi,
  • Kaman İlçesi
  • Akçakent İlçesi,
  • Çiçekdağı İlçesi,
  • Mucur İlçesi,
  • Boztepe İlçesi.

 

Kırşehir Satılık Daire Arayanlar İçin İlin İklim Koşulları

İlin genel iklim koşullarında kış mevsimi soğuk ve kar yağışlı, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçen karasal iklim görülmektedir. Yarı kurak iklim özelliklerine sahiptir ve yağış ortalaması oldukça düşüktür. Kırşehir satılık daire arayanlar için yıllık ortalama sıcaklığı 11,3 derecedir.

 

Kırşehir Satılık Daire Arayanlar İçin Şehirdeki Gezilecek Yerler

Kırşehir ili genelinde bozkır kültürü ile birlikte tarihi olarak Ahilik teşkilatı ortak olarak kültürünü oluşturmaktadır. Ahi Evran tarafından kurulmuş ve Anadolu ile Orta Asya’daki esnaf ve zanaatkarların tek çatı altında toplandığı Ahi Evran Külliyesi şehir merkezinde konumlanmıştır. 13.yy’da bilim merkezi olarak yaptırılmış Cacabey ve Gökbilim Medresesi oldukça önemlidir. Kırşehir satılık daireler Kervansaray Mahallesinde ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı inceleyebilir ve şehirdeki tarihi dokuda yeni bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Her yıl Yunus Emre’yi Anma Günü etkinlikleri düzenlenmektedir. Kırşehir’deki gezilecek yerlerin önde gelenleri Kırşehir Müzesi, Mucur Yer altı Şehri, Kepez Yer altı Şehri ve Dulkadirli Yer altı şehirleridir. Terma Kaplıcası, Mahmutlu Kaplısası, Bulamaçlı Kaplıası ise şehir merkezinde yer alan ve Avrupa’da az rastlanan nitelikte maden suyuna sahiptir.

 

Kırşehir Satılık Daire Arayanlar İçin İlin Konut Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı verilerine göre ilde bulunan toplam konut sayısı 116.724’tür. Bunun yanında 12.679 adet iş yeri bulunmaktadır. Kırşehir satılık daire arayanlar için şehirdeki konutlarda hane başına ortalama 2,74 kişi yaşamaktadır. Bölge raporu verilerine göre ilde bulunan konutlardaki ortalama alan 145 metrekaredir. Ortalama birim fiyatı 1.350 TL/metrekare olan ilin ortalama geri dönüş yılı ise 27’dir. Konut tipine göre ortalama konut satış fiyatları; 2+1 104 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 115.960 TL ve 3+1 140 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 192.080 TL’dir. Sizde aradığınız evi hızlı ve kolay şekilde seçmenize yardımcı olabilecek olan en fazla tercih edilen emlakçıdan veya sahibinden Kırşehir’de satılık daireler Yenice Mahallesi ilanlarını listeleme sayfamızdan ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.