/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Başiskelecancel

Kocaeli Başiskele Satılık Daire

araması için 147 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Başiskele Satılık Daire Seçecekler İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Başiskele satılık daire arayışı devam edenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri bir araya getiren bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğasından mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Başiskele, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli ilçesine bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, Çatalca-Kocaeli Bölümü’nde yer almaktadır. Semt, 209 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Semtin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak kırk beş metredir. Buna ek olarak ilçe bat hattında kentin Gölcük ilçesi, doğusunda Kartepe, güneyinde ise Bursa’nın İznik semti ile Sakarya’nın Pamukova ilçesi ile komşu durumundadır. İlçe, sahip olduğu doğal güzellikler, köklü tarihi ve stratejik konumu ile bölgenin en önemli yerleşim birimlerinden biridir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %5.13’ü burada yaşamını sürdürmektedir. 

Başiskele Satılık Daire  Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi o bölgenin emlak piyasası üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Gelişmiş ekonomik durum ve yüksek istihdam potansiyeli ilçedeki emlak piyasasını rekabete açık hale getirir. Başiskele satılık ev bakanların mutlaka ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Kocaeli ülkemizin en hızlı gelişen ve sanayileşen kentidir. İstanbul’dan sonra en büyük sanayi merkezi olarak bilinen kentte, ilçeler bu gelişmişlikten payını almıştır. Kentin gayrisafi milli hasılasının %70’ı sanayiye dayalı olarak gelişmiştir. Başiskele semti de sanayileşmiş bir bölgede yer almaktadır. İlçede çok çeşitli ekonomik faaliyetler bir arada yürütülmektedir. Bölge iklim ve toprak özellikleri bakımından tarıma çok elverişlidir. Bu sebeple de ilçede domates, lahana, ıspanak, bakla, kereviz ve enginar üretimi fazladır. Buna ek olarak kiraz, vişne, şeftali, fındık, üzüm ve dut yetiştirilmektedir. İlçede yetiştirilen kiraz oldukça ünlüdür. Semtte birçok orta ve büyük çapkı sanayi tesisi bulunmaktadır. Başiskele satılık konut düşünenler, bu sanayi tesislerinden birinde iş bulabilir veya tarım ya da hayvancılık ile ilgilenebilirler.

Başiskele Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri 

Başiskele semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 97.817’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.42’i erkek,  %49.58’i ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Bölge popülasyonu 2009-2017 yılları arasında sürekli olarak artmıştır. Bugün de artma eğilimindedir. Bu durum ilçe ekonomisi ile doğrudan bağlantılıdır. Ekonomi geliştikçe, nüfus artmaktadır. Semt popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %4.17’dir. İlçe, otuz yedi  mahalleden oluşmuştur. Köy ve köy altı yerleşimi yoktur. Bu mahalleleri biz Kocaeli  Başiskele satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim yerlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

 • Barbaros Mahallesi 
 • Yeşilyurt Mahallesi
 • Serdar Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Yeniköy Merkez Mahallesi
 • Seymen Mahallesi
 • Mahmut Paşa Mahallesi
 • Atakent Mahallesi
 • Paşadağ Mahallesi
 • Vezirçiftliği Mahallesi
 • Körfez Mahallesi

Eğer Başiskele satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Başiskele satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Gökhan Çıra Sapanca'dan arsa aldı!

Gökhan Çıra Sapanca'dan arsa aldı!

26 Eylül 2021

Ankara dünyanın yükselen kenti

Ankara dünyanın yükselen kenti

26 Eylül 2021

 Müteahhitler iş bırakma eylemini bi...

Müteahhitler iş bırakma eylemini bi...

26 Eylül 2021

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.