Emlakjet

Kocaeli Darıca Satılık Daire

araması için 248 ilan bulundu
search
Darıcacancel
Kocaelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Darıca Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

200 bine yakın kişinin ikamet ettiği Kocaeli’nin Darıca ilçesinde hesaplı fiyatlarda Darıca satılık daire alternatiflerine ulaşmanın yolu Emlakjet’ten geçmektedir. İsmini aldığı Darıca Kalesi ile tarihte ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu gösteren Darıca Gebze ilçesinden ayrıldığı 1999 tarihi sonrası yaşadığı koordine sorununu aşarak kısa sürede gelişimini hızlandırmayı başarmıştır. 

 • İki adet kuş cenneti,
 • Temiz sahili,
 • Tarihi ve kültürel mirası,
 • Turistik tesisleri,
 • Gelişmiş sanayi tesisleri,
 • Tarım ve hayvancılığın gelişmiş olması.

Yukarıda sıraladığımız özellikleriyle popülerliği artan 26 kilometrekarelik bu ilçede Darıca satılık daire fiyatları her geçen gün artmaya devam etmektedir. Kocaeli ve İstanbul gibi ülkemizin önemli metropollerine yakın olan konumu ile ilerleyen günlerde kalabalıklaşmaya devam edeceği öngörülen bu ilçede konut yatırımı yapmak artan kiralar nedeniyle sahibine ciddi kazançlar sağladığı gibi ilk kez evini alacak olanları da yüksek kiralar ödemekten kurtaracaktır. Metrekareye 2.022 TL değer biçilen ilçede uygun fiyatlarda daire satın almak için Emlakjet tercih edilmelidir.

Darıca, her ne kadar konum itibariyle İstanbul’a ve metropol yaşama yakın olsa da kendi içinde bir dinginlik ve doğal yaşam alanı barındıran bir ilçedir. Bu nedenle, bir yanıyla sosyal hayattan kopmak istemezken bir yandan da doğayla iç içe olmak isteyen vatandaşlar için Darıca, en çok tercih edilen yaşam alanlarından biridir. Geçmiş dönemde birbirinden farklı kültürlere ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Darıca, biriktirdiği bu kültürel mirasları, bugün bünyesinde ikamet eden vatandaşlara kontrollü bir şeklide sunarak pek çok açıdan kendini geliştirme imkânı sunmaktadır.

Darıca Satılık Daire Seçenekleri

Farklı platformlarda ikinci el satın alabileceğiniz fiyatlarda Darıca satılık daire sıfır seçeneklerine ulaşabileceğiniz Emlakjet’te yer alan fırsatlar arasında hayalinizdeki evi bulmak için hemen web sitemizi ziyaret ederek hayalinizdeki evi aramaya başlayabilirsiniz. 

Konut ortalama fiyatlarının Kocaeli ilini geride bıraktığı Darıca’da önemli inşaat projeleri inşa edilerek ilçenin lüks sıfır daire seçeneklerine sahip olmasına katkı sunmuştur. Emlakjet anlaşmalı firmaları aracılığıyla sadece firmamıza özel fiyatlarla ulaşabileceğiniz Darıca satılık daire seçenekleri aşağıda sıralanmıştır.

 • 2+1 ve 3+1 oda seçenekli,
 • Sıfır,
 • Lüks,
 • Ara kat veya dubleks seçenekli,
 • Otoparklı,
 • Kiracılı.

İlçe Merkezinde Hesaplı Darıca Satılık Daire Seçenekleri

Web sitemizde yer alan ilanlarda sizlerle buluşan Darıca merkezde satılık daireler, konumlarının getirdiği avantajlarla sizleri pek çok yükten kurtaracaktır.

 • Hastane yakını,
 • Okul yakını,
 • Çarşı içi.

Yukarıda sıraladığımız seçeneklerle sitemizde bulabileceğiniz hesaplı daireler ile ilçe merkezinden kopmanıza gerek kalmayacak daireleri hesaplı fiyatlarla satın alabilirsiniz. İşinize, çocuğunuzun okuluna veya diğer ilçe sosyal imkanlarından yararlanmanıza yardımcı olarak emlakçıdan veya sahibinden Darıca satılık daire alternatiflerinin tamamına erişerek hayalinizdeki eve ulaşmak için Emlakjet ilanlarına incelemeye başlayarak sizi bekleyen avantajları keşfedebilirsiniz.

Darıca satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Darıca, ülkemizin Marmara Bölgesi’nin güney bölümünde yer alan Kocaeli iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kocaeli, on iki ilçeden meydana gelmiştir. Darıca ise kentin en gelişmiş ve nüfus bakımından en kalabalık üçüncü ilçesidir. İlçede ikamet edenler, kent nüfusunun yaklaşık olarak %10.57’sine tekabül etmektedir. Darıca ilçesi, 23 kilometrekarelik çok küçük bir arazi üzerine konumlanmıştır. Yüzölçümü bakımından şehrin en küçük ilçesidir. Buna rağmen, nüfusu oldukça kalabalıktır. İlçenin denizden yüksekliği, daha çok bilinen klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 50 metredir.  Daha önceleri Gebze ilçesinde bağlı olan semt, daha sonrasında ilçe haline gelmiştir. 

Darıca Satılık Daire Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi o il veya ilçe ile yakınlaştırır. Yaşadığınız bölgede daha önce kimlerin soluk alıp verdiğini bilmek o yöre ile bağlarınızı güçlendirir. Bu sebeple Darıca satılık ev düşünenler için ilçenin tarihi hakkında tüm bilgileri kısaca derledik. Darıca ilçesinde bilinen ilk insan yerleşimi milattan önce 12. Yüzyılda başlamıştır. Yunan kökenli kavimlerin istilasına uğramış olan semtte tarih boyunca birçok farklı topluluk yaşamıştır. İlçede Frigler, Misyalılar, Tinyalılar, Bitinyalılar yaşamlarını sürdürmüştür. Daha sonra Roma İmparatorluğu’nun eline geçen semt, 1329 yılında gerçekleşen Pelekonon Savaşı ile Osmanlı İmparatorluğu’nın eline geçmiştir. Fetret Devri ile Bizans İmparatorluğu’nun eline geçen ilçe, daha sonra 1421 yılında yeniden Osmanlılar’ın eline geçmiştir. Kurtuluş Savaşı döneminde Yunanlıların ve İngilizlerin işgal ettiği ilçenin popülasyonu değişmiştir. İlçede yaşayan Türklerin büyük bir bölümü Üsküdar, Karta ve Tavşancık gibi ilçelere göç etmek durumunda kalmıştır. Semt daha sonra 1922 yılında işgalden kurtulmuştur. Darıca satılık konut düşünenler, tarihle yoğrulmuş olan bir semtte yaşama şansı elde edecektir.

Darıca Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiler ışığında, Darıca ilçesinde hayatını sürdürenlerin sayısının 201.468 kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Bu kişilerin %50.64’ü erkek, geriye kalan %49.36’sı  ise kadındır. 2008 yılında kurulan ilçenin nüfusu hakkında bu tarihten sonra bilgilere ulaşmak mümkün olmuştur. İlçenin nüfusu o tarihten beri sürekli olarak artmıştır. Popülasyonun artış hızı ise yaklaşık olarak %1.67’dir. Bu rakam kent ortalamasına yakındır. İlçe, mahallelerden meydana gelmiştir. Bu mahalleleri Kocaeli Darıca satılık ev düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Siz de kendinize en uygun olan yerleşim birimini seçebilirsiniz :

 • Kazım Karabekir Mahallesi 
 • Osman Gazi Mahallesi
 • Bağlarbaşı Mahallesi
 • Nene Hatun Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Sırasöğütler Mahallesi
 • Abdi İpekçi Mahallesi
 • Emek Mahallesi
 • Cami Mahallesi
 • Piri Reis Mahallesi
 • Bayramoğlu Mahallesi

Eğer Darıca satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Darıca satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.