/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ahırlıcancel

Konya Ahırlı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ahırlı Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Ahırlı satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeye yer verdiğimiz biz yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerine iklimine, tarihine, mahallelerine ve nüfusuna değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve giden yolda bir adım daha atmış olacaksınız. Ahırlı, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya, ülkemizin aynı zamanda en kalabalık yedinci şehridir. Kent, otuz bir ilçeden meydana gelmiştir. Ahırlı ise şehrin en gelişmiş ve en kalabalık yirmi sekizinci yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun sadece %0.23’üne ev sahipliği yapmaktadır. Ekonomik açıdan Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Konya’nın hemen her semti bu gelişmişlikten payını almıştır. İlçe, doğal güzellikleri, fiziki yapısı ve sakin şehir hayatı ile yerel halka huzurlu bir yaşam olanağı sunmaktadır.

Ahırlı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Ahırlı satılık ev düşünenler için ilçenin coğrafi özelliklerine ve iklimine de değindik. Çünkü bir bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimi o il veya ilçenin ekonomik durumu ile emlak piyasasını etkilemektedir. Ahırlı ilçesinin 423 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine yayılmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha bilinen bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 12220 metredir. İlçe, Seydişehir-Bozkır karayolu üzerinde yer almaktadır. Bu durum semtte daha kolay bir şekilde ulaşılabilmesine imkan sağlamaktadır. Engebeli ve dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olan ilçe, sağlam kalkerlerden meydana gelmiştir. İlçeden geçen bir akarsu ya da dere olmaması, tarım ve hayvancılık faaliyetlerini zorlaştırmaktadır. Semtte karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışı geçer. Nemin az olduğu yerleşim biriminde, şiddetli kuraklıklar yaşanmaktadır. Ahırlı satılık konut düşünenlerin bu bilgileri göz önünde bulundurarak hareket etmeleri son derece önemlidir.

Ahırlı Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, ilçede ikamet eden kişilerin sayısı 5084’e ulaşmış durumdadır. İlçede ikamet edenlerin 2498’i erkek, geriye kalan 2586’sı ise kadındır. Daha açık ve ne bir ifade ile  ilçe nüfusunun %49’u erkek, geriye kalanı ise kadındır. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %10.57’dir. Bu rakam kent ortalamasının oldukça üzerindedir. İlçenin nüfusu 2007-2016 yılları arasında azalmış daha sonra da artma eğilimine girmiştir. Bugün de bu eğilim devam etmektedir. İlçe, köy ve mahallelerden meydana gelmiştir. Bu mahalleler gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre Konya Ahırlı satılık ev düşünenler için aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Sizin için en uygun olan yerleşim birimlerinde araştırmalarınızı yoğunlaştırabilir, arayış sürecini kolaylaştırabilirsiniz:

 • Merkez Mahallesi 
 • Hengeme Mahallesi
 • Hamzalar Mahallesi
 • Akkise Mahallesi
 • Çukurbucak Mahallesi
 • Bademli Mahallesi
 • Balıklava Mahallesi
 • Aliçerçi Mahallesi
 • Kayacık Mahallesi
 • Kuruçay Mahallesi
 • Erdoğan Mahallesi
 • Büyüköz Mahallesi

Eğer Ahırlı satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Ahırlı satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Ahırlı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.