Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hüyükcancel
Konyacancel

Konya Hüyük Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hüyük Satılık Daire Seçmeyi Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Hüyük satılık daire tercih etmeyi düşünenler  için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hüyük, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Konya ülkemizin yedinci en gelişmiş ilidir. Buna ek olarak yüzölçümü bakımından da en büyük kentimizdir. Hem İç Anadolu bölgesi’nde hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunmaktadır. Hüyük ilçesi ise kentin en gelişmiş on sekizinci yerleşim birimidir. Konya, otuz bir semtten meydana gelmiştir. Höyük’te ikamet edenler kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.73’üne tekabül etmektedir.  İlçe, 1210 yılında Horasan’dan gelerek Konya2ya yerleşen Şeyh İdris ve kardeşi Şeyh Bahri tarafından kurulmuştur. İlçede her iki isminde türbesi hala bulunmaktadır. Semt, 1943 yılında bucak, 1955 yılında belediye, 1987 yılında İse ilçe statüsü almıştır.

Hüyük Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Durumu

Hüyük satılık ev düşünenlerin ilk olarak, semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu sebeple yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi konumuna değindik. Hüyük,  kent merkezinden yaklaşık doksan kilometre uzakta yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde Doğanhisar, güneyinde Beyşehir, batısında Beyşehir, doğusunda ise Şarkikaraağaç ilçeleri bulunmaktadır. Semt Doğanhisar’dan otuz kilometre, Beyşehir ilçesinden ise otuz beş kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçenin kuzey ve doğusunda dağlar uzanmaktadır. Buna ek olarak ilçenin batısında Beyşehir Gölü bulunmaktadır. İlçenin güneyi engebeli sırtlar ile çevrilmiştir. İlçe 426 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Semtin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama olarak 1240 metredir. İlçe Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Bu sebeple de semtte karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında bir geçiş yaşanmaktadır. Bu sebeple de yazlar sıcak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Hüyük satılık konut seçeceklerin bu gibi durumları göz önünde bulundurarak tercihini yapması çok önemlidir.

Hüyük Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiler ışığında, Hüyük  ilçesinde hayatını sürdürenlerin sayısının 16.073 kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Bu kişilerin %48’i erkek, geriye kalan %52’si ise kadındır. Semtin nüfusu 2009 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. 2017-2018 yılları arasında ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Bu sebeple nüfus grafiği pozitif yönlüdür. İlçedeki popülasyonun artış hızı %3.32 civarındadır. Bu rakam kent ortalamasına yakındır. Semt mahallelerden meydana gelmiştir. Konya Hüyük satılık ev tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçını tercih ederek, araştırmalarını orada yoğunlaştırabilirler:

 • Kıreli Mahallesi 
 • Selki Mahallesi
 • Bahçeli Evler Mahallesi
 • İmrenler Mahallesi
 • Çamlıca Mahallesi
 • Akdağ Mahallesi
 • Suludere Mahallesi
 • İlmen Mahallesi
 • Ulupınar Mahallesi
 • Burunsuz Mahallesi
 • Köşk Mahallesi
 • Çavuş Mahallesi

Eğer Hüyük satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Hüyük satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konya Hüyük Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Konya Ilgın Behlülbey Mahallesi Satılık Daire
 • Konya Ilgın Fatih Mahallesi Satılık Daire
 • Konya Ilgın Milli Egemenlik Mahallesi Satılık Ev
 • Konya Ilgın Satılık Ev
 • Konya Karapınar Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.