/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Karatay Satılık Daire

araması için 629 ilan bulundu
search
Karataycancel
Konyacancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karatay Kiralık Daire Arayışında Olanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Karatay kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Karatay, Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip olan ili Konya’nın üç merkez ilçesinden birisidir. Karatay’da bulunan Mevlana müzesi sayesinde yerli ve yabancı turistin yoğun olarak bulunduğu ilçe oldukça önemli bir konumdadır. İlçenin ilk kurulumu Prehistorik döneme kadar uzanmaktadır. Tarihi yapılaşma daha çok Selçuklu, Karamanoğulları ve Osmanlı dönemlerinin karakteristiğini göstermektedir. İlçenin ismi Anadolu Selçuklu Devlet adamlarından biri olan Celalettin Karatay’dan almaktadır. Karatay ilçesinin arazi yapısı genel olarak düz ve ova şeklindedir. En yüksek yeri Aksaray yolu üzerindeki Bozdağ’dır. İlçede hakim olan iklim özellikleri karasaldır. Bitki örtüsü iklimin karakteristik özelliklerini yansıtmaktadır. İlkbahar aylarında yağışlarla yeşilliğe bürünür. Yaz sıcaklığı ve kuraklığı ile yeşillikler kaybolur ve bozkır halini alır. Karatay’ın Obruk yöresi yayla karakteri taşır ve Obruk köyü yakınlarında küçük bir Obruk Gölü bulunur. Dokumacılık, El işlemeciliği, Kaşıkçılık, Kilim dokumacılığı ve Keçecilik el sanatları oldukça meşhurdur. Karatay kiralık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şunlardır;

 • Kuzeyinde Selçuk ve Altınekin ilçeleri,
 • Güneyinde Çumra ve Karapınar ilçeleri,
 • Batısında Meram, Çumra, Selçuk ilçeleri,
 • Doğusunda ise Aksaray ili ve Karapınar ilçesi ile çevrilidir. 

Karatay Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Konya’nın Karatay ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 155 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 1.034 TL’dir. 

Karatay llçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 82 mahalle bulunuyor. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır; Akabe Mahallesi, Doğuş Mahallesi, Büyük Sinan Mahallesi, Çatalhüyük Mahallesi, Karakulak Mahallesi, Ulubatlıhasan Mahallesi, Fetih Mahallesi, Karaaslandede Mahallesi, Erenler Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Hacıyusufmecit Mahallesi, Erler Mahallesi, Hacı Hasan Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Nakipoğlu Mahallesi, Hamzaoğlu Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Mengene Mahallesi, İsmil Mahallesi, Kalenderhane Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Sarıyakup Mahallesi, Hacıveyiszade Mahallesidir. 

En fazla tercih edilen mahallelerden biri olan Konya Karatay Akabe Mahallesi kiralık daireler ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Karatay Kiralık Daire Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Karatay’da bulunan kiralık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 1+1 75 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 818 TL,
 • 2+1 120 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 731 TL,
 • 3+1 165 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 754 TL,
 • 4+1 200 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 980 TL,

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Konya Karatay Gaziosmanpaşa Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Karatay Satılık Daire
Acıdort MahallesiAğsaklı MahallesiAkabe MahallesiAkbaş MahallesiAkçeşme MahallesiAkifpaşa MahallesiAkörenkışla MahallesiAziziye MahallesiBakırtolu MahallesiBaşak MahallesiBaşgötüren MahallesiBeşağıl MahallesiBüyükburnak MahallesiBüyük Sinan MahallesiÇatalhüyük MahallesiÇataltömek MahallesiÇelebi MahallesiÇengilti MahallesiÇimenlik MahallesiDivanlar MahallesiDoğuş MahallesiElmacı MahallesiEmirgazi MahallesiErenler MahallesiErler MahallesiEsentepe MahallesiFetih MahallesiFevziçakmak MahallesiGaziosmanpaşa MahallesiGöçü MahallesiHacı Hasan MahallesiHacıibalı MahallesiHacısadık MahallesiHacıveyiszade MahallesiHacıyusufmescit MahallesiHamzaoğlu MahallesiHasandedemescit MahallesiHayıroğlu Mahallesiİpekler Mahallesiİsmil Mahallesiİstiklal MahallesiKalenderhane MahallesiKaraaslandede MahallesiKaraaslanüzümcü MahallesiKaraciğan MahallesiKaradona MahallesiKarakaya MahallesiKarakulak MahallesiKatrancı MahallesiKayacıkaraplar MahallesiKeçeciler MahallesiKerim Dede MahallesiKeykubat MahallesiKızören MahallesiKöprübaşı MahallesiKöseali MahallesiKumköprü MahallesiMengene MahallesiMevlanaNakipoğlu MahallesiObruk MahallesiOrhangazi MahallesiOrtakonak MahallesiOrtakonak OSB MahallesiOvakavağı MahallesiSakyatan MahallesiSaraçoğlu MahallesiSarıyakup MahallesiSelimiyeSelimsultan MahallesiSultan Mesud MahallesiSürüç MahallesiŞatır MahallesiŞemsŞemsitebrizi MahallesiTatlıcak MahallesiUlubatlıhasan MahallesiYağlıbayat MahallesiYarma MahallesiYavşankuyu MahallesiYediler MahallesiYenice MahallesiYenikent MahallesiZincirli Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.