Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarayönücancel
Konyacancel

Konya Sarayönü Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sarayönü Satılık Daire Alacaklara Bölge Rehberi 

EmlakJet Sarayönü satılık daire arayışlarınızı sizler için kolaylaştırdı. Ayrıca ilçedeki ilanlara bakarken bölge hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Sarayönü, Konya iline bağlı bir ilçedir. Kadınhanı ilçesine bağlı bir bucak iken 1 Nisan 1959 da ilçe olmuştur. Şehir merkezine 52 kilometre uzaklıktadır. Sarayönü ilçesi kuzeyden Cihanbeyli, batıdan Kadınhanı, doğudan ise Selçuklu ilçesine komşudur. İlçe köklü bir geçişe sahiptir. 4000 yıl önce Hititler Döneminde ilçenin yerleşim yeri olarak kullanıldığına dair bilgiler bulunmaktadır. İlçe düzgün yerleşimli, sakin bir yerdir. İlçenin toprakları Hititler, Frigler, Persler, İskender İmparatorluğu, Romalılar ve Bizanslıların eline geçmiştir. Büyük Selçuklu Devleti, Anadolu (Türkiye) Selçuklu Devleti ve Osmanlılar zamanında ise, tamamıyla Türk yurdu olmuştur. Günümüz yol güzergahlarını incelediğimizde aşağı yukarı Prehistorik çağlardan itibaren yolların süreklilik gösterdiği anlaşılmaktadır. Eski çağlarda Sarayönü ve çevresinde bulunan höyüklerden bazıları Sarayönü' nün önemini bir kat daha artırmaktadır. Kalkolitik çağdan demir çağını da içine alacak şekilde; Başhöyük, Karatepe, Akdoğan Höyük, Konar Höyük, İbrahim Dede Höyük, Pazar Höyük, Zengi Höyük, Gamel Höyük, İrıelik Höyük, Ladik Höyük, Ertuğrul Höyük, Çesmelisebil Höyük, Kuyulusebil Höyük ve Kurşunlu Kale Höyük yerleşmeleri bulunmaktadır. İlçenin ismi de bu inlere bağlanır. Büyüklüğü, konforu ve kullanışlı olması bakımından saraya benzetilen bu inlerden dolayı buraya “Sarayini” ismi de denilmiştir. Zamanla bu isim Sarayönü olmuştur. Bir rivayete göre de ilçenin ismi inlerin yanında bulunan saraya bağlanır. İlçenin toprakları ve yerleşme merkezi bu sarayın önünde olduğu için Sarayın önü denilmiştir. Bu zamanla Sarayönü olmuştur. 

Sarayönü Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Gezi Rehberi

Sarayönü ilçesi tarihi yapılarıyla dikkat çekmektedir. Pir Hüseyin Camii, İlçe merkezinde yer almaktadır. 1200 yılında Pir Hüseyin tarafından inşa edilmiştir. 1944 yılında cami onarımdan geçmiştir. Cami bugünkü görünümünü 1944 yılında geçirdiği onarımdan almıştır. Ayrıca ilçede Başhöyük, Akdoğan Höyük ve Ladik Höyüğü de bulunmaktadır. Ladik Göleti, Sarayönü ilçesine bağlı Ladik Köyünde yer almaktadır. İlçe merkezin 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 1999 yılında tarımsal ve hayvansal sulama amacıyla Değirmensuyu üzerinde yapılmıştır. Ladik Göletinin çevresi mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Sarayönü satılık evler ya da dairelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sarayönü Satılık Daire Fiyatları 

İlçe genelindeki satılık daire piyasasını EmlakJet okuyucuları için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede bulunan evlerin ortalama alanları 120 metrekaredir. Sarayönü satılık daire fiyatları ortalama 121.920 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı 1.016 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süreleri ise 16 yıldır. 

Yukarıda yer alan veriler ışığında bütçenizi kararlaştıysanız ilgili ilanlara emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. İstediğiniz özelliklere sahip olan örneğin; Sarayönü eşyalı kiralık ev ilanlarını ve diğer özelliklere sahip ev ilanlarını listeleme sayfalarımız üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.