/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Taşkent Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Taşkentcancel
Konyacancel

Taşkent Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Rehberi 

Taşkent satılık daire bakanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak, ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız. Taşkent, Konya iline bağlı otuz bir yerleşim biriminden yalnızca biridir. Konya, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan büyük bir ildir. Bugün yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük yerleşim birimidir. Aynı zamanda en gelişmiş yedinci ilimizdir. Taşkent ise kentin en gelişmiş yirmi beşinci yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun %0.35’ine ev sahipliği yapmaktadır. Semtte ilk yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır. Hitiler, Frigler, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1225 yılından sonra ise ilçede Avşar boyuna mensup olan Türkmenler yerleşmiştir. Konar göçer olan bu kişiler zamanla yerleşik hayata geçmiştir. 

Taşkent Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Taşkent satılık ev arayışı içerisinde olanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünden semtin coğrafi özelliklerinden, ikliminden ve doğal yağısından bahsedeceğiz. Taşkent ilçesi, 468 kilometrekarelik bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, kısacası denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1500 metredir. Semt, bir kayalığın üzerinde Taşeli Platosuna konumlanmış durumdadır. Semt, kent merkezinden yaklaşık olarak yüz otuz üç kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe Akdeniz Bölümü’nde yer almaktadır. Bu sebeple de Akdeniz’den kuş uçuşu 100 kilometredir. Akdeniz Bölgesi’nde olmasına rağmen ilçede karasal iklim daha çok görüşür. Bu durumun en önemli nedeni ilçenin Orta Toroslar’da yer almasıdır. Taşkent’te genellikle kışlar soğuk ve karlı geçerken, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. Semtte hem bozkır hem de maki görülmektedir. Özellikle şehir dışından gelenler Taşkent satılık konut ararken bu duruma dikkat etmelidirler. Kışlar burada oldukça sert geçmektedir.

Taşkent Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

Konya’nın en gelişmiş yirmi beşinci  yerleşim birimi olan Taşkent  ilçesinin nüfusu 2017 yılından beri sürekli olarak artmaktadır. 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre semtte yaşamını devam ettirenlerin sayısı 7635 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %50.09’u erkek, geriye kalan %49.91’i kadındır. Bu verilerden hareketle, ilçe nüfusunun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığını söyleyebiliriz. Semtteki popülasyonun artış hızı ise yaklaşık oalrak %24 civarındadır. İlçe on beş mahalleden meydana gelmiştir. Biz bu mahalleleri Konya Taşkent satılık ev düşünenler için hem nüfuslarına hem de gelişmişliklerine göre sıraladık. Sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim biriminde araştırmalarınızı yoğunlaştırarak, işinizi kolaylaştırabilirsiniz:

 • Balıclar Veliler Mahallesi
 • Balcılar Yukarı Mahallesi
 • Balcılar Orta Mahallesi
 • Afşar Tepecik Mahallesi
 • Bolay Mahallesi
 • Afşar Yukarı Mahallesi
 • Çetmi Yeni Mahallesi
 • Çetmi Cömeşpınar Mahallesi
 • Bektaş Mahallesi
 • Hıra Mahallesi
 • Şıhlar Mahallesi
 • Ilıcapınar Mahallesi
 • Kongul Mahallesi

Eğer Taşkent satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Konya Taşkent satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.